جمعه 20 تير 1399 - 6:51
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مرويان خواستار شد

اقدامات فرهنگي در حوزه بانوان آسيب شناسي شود

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت: اقدامات فرهنگي در حوزه بانوان بايد آسيب شناسي و مورد بررسي قرار گيرد زيرا بانوان از تاثير گذارترين عناصر فرهنگي جامعه محسوب مي شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي،حجت الاسلام محمود مرويان حسيني صبح چهارشنبه در جلسه اي با جمعيت بانوان فرهيخته و فعال در عرصه فرهنگ ديني استان اظهار کرد: بانوان به دليل دارا بودن نقش تاثيرگذار فرهنگي در حوزه خانواده و اجتماع اگر تاثيرگذاري به هنگام خويش را نداشته باشند انسجام يک خانواده و اجتماع از هم فرو مي پاشد که اين امر نشانگر نقش موثر بانوان در عرصه هاي گوناگون فرهنگي است.

وي با بيان اينکه فرهنگ يک جامعه متأثر از نقش بانوان است گفت: آسيب شناسي اقدامات فرهنگي بانوان نيازمند شناسايي و انجام برنامه ريزي هاي گسترده است زيرا بدون ترديد زنان هسته فرهنگي اجتماع محسوب مي شوند.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي افزود: جمعيت بانوان فرهيخته استان بايد با بهره گيري از تمام ظرفيت ها و امکانات خويش در زمينه توسعه، آسيب شناسي و نقد فعاليت هاي فرهنگي بانوان به شکل سازماندهي شده برنامه ها و اهداف خويش را اولويت بندي کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

فعاليت فرهنگي در بخش بانوان راهبردي باشد

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي تاکيد کرد: فعاليت هاي فرهنگي در بخش بانوان بايد راهبردي، قابل تحقيق و پژوهشي و کارشناسانه باشد و بدون اتکا به اين سه اصل انجام فعاليت فرهنگي در حوزه بانوان تاثيرگذاري لازم خود را از دست خواهد داد.

وي بيان کرد: هم اكنون دشمن در عرصه جنگ نرم تلاش مي كند تا عفت را از جامعه بانوان بگيرد به همين دليل فرهنگسازي در بين زنان سلامت خانواده و به دنبال آن سلامت جامعه را در پي دارد.

وي با بيان اينکه جمعيت بانوان فرهيخته به لحاظ علمي و فرهنگي غني هستند اظهار کرد: در عرصه فعاليت هاي فرهنگي بانوان تا جايي که مسير روشن است نبايد تاخير کرد بلکه بايد با شتاب هر چه بيشتر گام برداشت.

وي افزود: در راستاي مقابله و رفع آسيب هاي فرهنگي در حوزه بانوان بايد راهکار ارائه کرد تا از ريزش هاي فرهنگي جلوگيري شود و در مقابل رويش فرهنگي اتفاق بيفتد.

شنبه 1 بهمن 1390 - 9:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری