جمعه 31 فروردين 1397 - 7:34
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان شرقي
  • هيچ خبري موجود نيست

منويات رهبر معظم انقلاب بايد منشورعمل هنرمندان باشد

سرپرست حوزه هنري تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي گفت: تعريف هنر ديني در جامعه هنري نيازمند بازنگري اساسي است و منويات رهبر معظم انقلاب در اين زمينه بايد منشور عمل هنرمندان و مسوولين امر باشد.

گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي ،شهرام خدايي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: نگاه شعاري به هيچ وجه در سينماي ديني مطلوب نيست و دين به عنوان عنصري جاري و ساري در زندگي بايد جايگاهي منطقي، باورپذير و كاربردي در آثار هنري داشته باشد.

وي با اشاره به برگزاري دهمين همايش استاني فيلم كوتاه با عنوان سيب دهم گفت: حوزه هنري آذربايجان شرقي بهترين فيلم ديني اين همايش را مورد تجليل قرار مي دهد.

وي افزود: حوزه هنري تبليغات اسلامي به منظور معرفي برترين نگاه ديني مصمم است در اين همايش جايزه بهترين نگاه ديني را به يك اثر تقديم كند.

خدايي با اشاره به حجم قابل توجه توليدات تصويري حوزه هنري حضور فيلم هاي كوتاه شامل آثار داستاني، مستند، پويانمايي و تجربي را در اين همايش ستود و خاطرنشان كرد: در كنار توجه به محتوا، كميت و استاندارد سازي آثار سينماي كوتاه ايجاد نگرشي صحيح و حرفه اي در مراحل تهيه و توليد فيلم هاي كوتاه، بلند و نيمه بلند بايد مدنظر مسوولين امر قرار گيرد.

وي افزود: حوزه هنري تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي مصمم است تا پايان سالجاري نسبت به آغاز ساخت چندين فيلم اقدام كند.

سه‌شنبه 20 دی 1390 - 11:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری