جمعه 31 فروردين 1397 - 3:22
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمانهاي ديني در حوزه و دانشگاه‌ طبق رهنمودهاي رهبر انقلاب برنامه‌ريزي مي‌شود

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي برگزاري گفتمانهاي ديني در فضاي حوزه و دانشگاه را از جمله فعاليتهاي مهم اين معاونت برشمرد و گفت: اين گفتمانها به طور دقيق بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري برنامه‌ريزي مي‌شود تا شاهد پيشرفت و بهبود وضعيت فضاي سياسي، انقلابي و مذهبي در حوزه و دانشگاه‌هاي كشور باشيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، حجت‌الاسلام سيد جواد موسوي هوايي به تشريح برنامه‌هاي معاونت پژوهشي و آموزشي سازمان در دو ماه محرم و صفر پرداخت و افزود: اين معاونت براي مخاطبان خاص و عام خود فعاليتهاي متنوعي را با ابزارها و روشهاي مختلف در مناسبتهاي تبليغي و ديني انجام مي‌دهد.

وي ادامه داد: ما براي اقشار مختلف توليدات متنوعي را به صورت نشريه درنظر گرفته‌ايم. براي مجموعه تبليغي کشور به عنوان روحانيون مستقر، مبلغين و مبلغات نشريه شبستان انديشه را منتشر مي‌کنيم که در فضاي محرم و صفر به صورت خاص به مباحث معرفتي و ديني در اين باب اختصاص دارد.

موسوي هوايي همچنين تصريح كرد: براي معلمان و مديراني که در فضاي آموزش و پرورش خدمت مي کنند نشريه انديشه معلم درنظر گرفته شده که در شماره‌هاي مرتبط با مناسبتها به صورت ظريف، کارشناسانه و با روشهاي جديد شيوه انتقال مطالب ديني را آموزش مي‌دهد.

وي به انتشار نشريه اعتصام ويژه انجمنهاي اسلامي اشاره و تأکيد کرد: اين معاونت همچنين در فضاي سايبري و سايتها اينترنتي و حمايت از نرم افزارهاي فرهنگي و ديني نيز فعال است.

موسوي هوايي در زمينه ارزيابي تأثيرات عملکرد معاونت پژوهشي و آموزشي سازمان اظهار داشت: وقتي اخبار استاني را دريافت مي‌کنيم، با مديرکل‌هاي استانها و کارشناسان استاني گفتگو و به بررسي تأثيرات پرداخته و به نوعي اين تأثيرات را ارزيابي مي‌کنيم، اما از سوي ديگر مسئله روند حرکت جامعه نيز در اين ارزيابي‌ها لحاظ مي‌شود.

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي تأکيد کرد: براي سال آتي پيش بيني شده پروژه‌اي شامل تحقيقات ميداني اجرا شود تا از مخاطبان بي واسطه خود همين ارزشگذاري‌ها را با روشهاي علمي سؤال کنيم.

موسوي هوايي به تغييرات صورت گرفته در برنامه‌هاي امسال معاونت پژوهشي و آموزشي سازمان به منظور تأثيرگذاري بيشتر نسبت به سال گذشته اشاره كرد و گفت: شايد برخي تمام اين فعاليتها را يک روند يکسان تلقي کنند اما در نگاه ما اين فعاليتها تکرار نيست، به جهت اينکه هرسال رشد جامعه و رشد جهاني که جامعه ما به آن پيوند مي‌خورد متفاوت است. نشرياتي که از سوي اين معاونت منتشر مي‌شود هرسال به لحاظ ظاهري و محتوايي به طور کامل تغيير مي‌کند تا علاوه بر اين که بيشتر مورد قبول جامعه قرار گيرند، به دغدغه‌هاي رهبر معظم انقلاب نيز توجه داشته باشد.

چهارشنبه 14 دی 1390 - 10:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری