يكشنبه 27 مرداد 1398 - 23:43
پربازديدترين اخبار از استان
قم
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور صاحبنظران در قم؛

"قبله مايل به تو" نقد شد

مجموعه شعر "قبله مايل به تو" به همت واحد آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري استان قم و با همکاري نگارستان اشراق نقد و برررسي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم، مجموعه شعر "قبله مايل به تو" دومين اثر شاعر جوان قمي سيد حميدرضا برقعي است كه با حضور شاعران پيشکسوت و جوان استان قم نقد شد.

در اين نشست استادان و شاعران برجسته شعر آئيني از جمله محمدعلي مجاهدي رئيس كانون شاعران و مداحان استان قم، محمدرضا سنگري، بيژن ارژن و حجت‌الاسلام جواد محمدزماني نظرات کارشناسي خود را مطرح کردند.

در اين نشست محمدرضا سنگري، از سيد حميدرضا برقعي به عنوان شاعري موفق و جريان‌ساز ياد کرد.

سنگري بکارگيري تصاوير تازه و نيز اجزاي ناشناخته صحنه‌هاي تکراري را دو راهکار موثر براي رهايي از مسئله "لو رفتگي" در شعر آئيني برشمرد و گفت: پديده حضور شاعر در متن شعر و محاسن و معايب آن از ديگر ويژگي‌هاي شعر برقعي است.

در ادامه اين نشست بيژن ارژن با بيان مقدمه‌اي در جايگاه شعر آئيني پس از انقلاب و دفاع مقدس به نقد و بررسي تفصيلي و موردي آثار مجموعه "قبله مايل به شعر" پرداخت و نکاتي پيرامون ضعف‌هاي موجود شعر قبله مايل به تو بيان کرد.

استاد محمدعلي مجاهدي رئيس كانون شاعران و مداحان استان قم نيز در اين نشست وجود پيوند فرهنگ عاشورا و انتظار، آرايه‌هاي جذاب، ايهام‌هاي دلنشين، جمله‌هاي معترضه‌ موفق و ... را از دلايل موفقيت مجموعه شعر قبله مايل به تو عنوان کرد.

حجت‌الاسلام محمدزماني نيز لزوم توجه بيشتر به انديشه غني در شعر آئيني را از اولويت‌هاي محتوايي براي برقعي در ادامه‌ مسير متعالي سرودن براي اهل‌بيت(ع) ذکر کرد و زبان ساده و صميمي برقعي را برگرفته از شخصيت او دانست.

گفتني است سيد حميدرضا برقعي در پايان اين نشست چند نمونه از اشعار خود را براي حاضران قرائت کرد.

يكشنبه 11 دی 1390 - 19:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری