شنبه 27 دی 1399 - 9:9
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور دکتر خاموشي

«پايي که جا ماند» رونمايي مي‌شود

کتاب «پايي که جا ماند» شامل خاطرات دوران اسارت سيد ناصر حسيني پور در تالار مهر حوزه هنري رونمايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در مراسم رونمايي از اين کتاب که با حضور حجت‌الاسلام سيد مهدي خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي، محسن مومني شريف رئيس حوزه هنري مرتضي سرهنگي مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري و سيدناصر حسيني پور راوي کتاب برگزار مي‌شود، برخي از نمايندگان مجلس از جمله ستار هدايت خواه نايب رييس کميسيون فرهنگي مجلس و نمايندگان استان کهکيلويه و بوير احمد در مجلس شوراي اسلامي، نيز حضور دارند.

کتاب «پايي که جا ماند» شامل 198 خاطره از سيد ناصر حسيني‌پور است. او در اين کتاب به خاطرات دوران اسارت چند ساله‌اش در اردوگاه‌هاي عراق پرداخته است. راوي خاطرات اين کتاب در حالي که به عنوان راهنماي گردان 18 شهدا، براي پشتيباني از رزمندگان گردان قاسم ‌بن الحسن(ع) راهي جزيزه مجنون شده بود از ناحيه پا زخمي و سپس اسير شد. حسيني‌پور در دوران اسارت، خاطرات روزانه‌اش را در تکه‌هاي کاغذ روزنامه و پاکت سيگار جمع‌آوري کرده و هم‌زمان با آزادي آن‌ها را در عصاي خود جاسازي کرده و با خود به ايران آورد.

حسيني پور کتاب خاطراتش را به وليد فرحان شکنجه گر عراقي خود به خاطر زيبايي‌هايي که با اعمالش آفريده است، تقديم کرده است. پيشتر مرتضي سرهنگي، جزئي‌نگري خاطرات اين اثر را فوق‌العاده خوانده و از نويسنده اين کتاب تمجيد کرده بود. کتاب «پايي که جا ماند» توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري است که انتشارات سوره مهر آن را در 768 صفحه، قطع رقعي، شمارگان 2 هزار و 500 نسخه و با قيمت هزار و 400 تومان منتشر نموده است.

مراسم رونمايي از اين کتاب ساعت 15، روز دوشنبه پنجم دي در تالار مهر حوزه هنري برگزار مي‌شود.

شنبه 3 دی 1390 - 13:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری