جمعه 31 فروردين 1397 - 9:24
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

کتابي که رهبر انقلاب بر انتشار آن تاکيد داشتند

اطرات «فرنگيس حيدرپور» منتشر مي‌شود

خاطرات «فرنگيس حيدرپور» و« بازماندگان پارک شيرين کرمانشاه» دو کتاب از مهناز فتاحي است که وي در اثر اول مقاومت يک زن را نشان مي دهد که در دفاع از خود يک نظامي بعثي را کشته و نظامي ديگر را به اسارات در آورده است، خاطرات بازماندگان بمباران پارک شيرين کرمانشاه هم موضوع کتاب دوم بوده که نويسنده قرار است اين دو اثر را به زودي به دفتر ادبيات و مقاومت حوزه هنري تحويل دهد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، فتاحي در باره اين دو کتاب گفت: خانم حيدرپور يک قهرمان واقعي و بي ادعا است که بايد خيلي وقت پيش کتابش نوشته مي شد.رهبر انقلاب هم در سفر اخيرشان به استان کرمانشاه، بر ثبت خاطرات اين بانوي کرمانشاهي «فرنگيس حيدرپور»تاکيد کرده بودند.

وي هدفش از نگارش اين کتاب را بيان کردن سختي ها و رنج هاي زنان درگير جنگ بيان کرده در اين باره تصريح کرد: قطعا کتاب فرنگيس حيدرپور يکي از آثار جذاب و خواندني دفاع مقدس خواهد بود که ناگفته هاي فراوان زندگي وي توانسته بر جذابيت کار بيفزايد.

فتاحي همچنين درباره خاطرات بازماندگان پارک شيرين کرمانشاه گفت:در اين پارک تنها پناهگاه غيرنظامي در زمان جنگ بود که در سال 66 مورد حمله رژيم عراق قرار گرفت که تعدادي زيادي از مردم در آنجا به شهادت رسيدند.

وي در ادامه درباره محتواي کتاب «پارک شيرين کرمانشاه» گفت: در اين اثر از زبان چند راوي و با نگاهي تازه خاطرات بازگو و به تحرير درآمده است. در واقع هدف من از نوشتن اين کتاب نشان دادن گوشه‌اي از رنجها و سختي‌هاي مردم کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

گفتني است، اخيرا کتاب«ارديبهشت ديگر»از مهناز فتاحي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری