يكشنبه 5 بهمن 1399 - 16:51
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور حجت الاسلام سيد مهدي خاموشي برگزار شد

مراسم رونمايي كتاب «نورالدين پسر ايران»

مراسم رونمايي از كتاب «نورالدين پسر ايران» روايت خاطرات سيد نورالدين عافي يكشنبه 6آذرماه در سالن مهر حوزه هنري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:اين مراسم با حضور سيد مهدي خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي، محسن مومني شريف رئيس حوزه هنري، شكور اكبر نژاد نماينده مردم تبريز، مرتضي سرهنگي مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري، محمد حمزه زاده رئيس انتشارات سوره مهر و ديگر مسئولان حوزه هنري و همچنين راوي و نويسنده كتاب «نورالدين پسر ايران» برپا شد.

سيدمهدي خاموشي در ابتداي اين برنامه با مقدمه قرار دادن بحث عاشورا و نهضت حسيني (ع) گفت: پيرمرد 90 ساله و کودک شيرخواره يک روزه يا 6 ماهه در نهضت امام حسين(ع) در مقابل دشمن ظالم قرار مي‌گيرد که اين امتحان‌ آن‌هاست و در معرض امتحان هستند. يکي از موارد مهم تاريخي اين نهضت، استشهاد امام حسين(ع) به آيات قرآن است. طبق آيات قرآن در صحنه نبرد روز عاشورا خبيث از طيّب جدا شد.

وي افزود: بعضي اوقات با وجود افرادي مانند سيد نورالدين عافي خجالت مي‌کشم بگويم جبهه رفته‌ام. من سي و چند بار به جبهه اعزام شدم ولي با خواندن اين کتاب فهميدم که فقط از دور دستي بر آتش داشته‌ام. من نورالدين عزيز را مانند اويس قرني مي‌دانم چون همان‌طور که اويس هيچ‌وقت پيامبر (ص) را نديد، نورالدين هم در آرزوي ديدار امام خميني (ره) سوخت ولي موفق به ديدار ايشان نشد. ولي هميشه در خاطراتش اشاره کرده که با خود فکر مي‌کردم اگر امام (ره) را ببينم چه کار کنم؟

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت: خيلي‌ها امام را ديدند ولي با او مقابله کردند. خيلي‌ها هم او را ديدند ولي نصفه نيمه از او تبعيت کردند. اما نورالدين از آن دسته‌اي است که امام خميني (ره) را نديد ولي عاشقانه در راهش جانفشاني و کار کرد. صفحه به صفحه اين کتاب حاوي مطالب عميق است. به کساني که در زمينه وقايع‌نگاري جنگ فعاليت مي‌کنند مي‌گويم که با خواندن اين کتاب صادقانه‌ترين نقل را در اين زمينه مشاهده کردم.

دکتر خاموشي در بخش ديگري از سخنانش با تاکيد بر استکبارستيزي، گفت: اين موضوعي است که امام خميني (ره) بر آن تاکيد کرد و مقام معظم رهبري هم بارها اين نکته را گوشزد کرده‌اند. بايد با استکبار مانند سگ برخورد کرد. چون مرتبا مي‌خواهد حمله کند و به ديگران مي‌گويد که زندگي تو براساس منفعت من است. مقابله کشورمان با استکبار را با کشوري مانند عراق مقايسه کنيد. ايستادگي هم عزت دارد هم افتخار. از مرز مهران که به عراق برويد متوجه مي‌شويد فرق ما با‌ آن‌ها در چيست. عده‌اي امروز دلشان براي دست دادن با استکبار قنج مي‌زند ولي همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند اصلا نمي‌شود با نظام سلطه بر سر يک ميز نشست.

وي گفت: رزمندگان ما طبقه‌بندي شده‌اند. خداوند نورالدين را براي ما نگه داشته است. ما در اين طبقه‌بندي تک تک افراد را يافتيم. در مورد اين کتاب هم مي‌گويم، بهتر است به همين زودي از روي آن فيلم و سريال نسازيم. مطالب بيان شده در اين کتاب، لطافت‌هاي جنگ هستند که به راحتي قابل بيان و تصوير‌شدن نيستند. اين مطالب اصلا براي نسل جوان قابل فهم نيست مگر اين که در صحنه نبرد قرار بگيرند. انقلاب آدم‌هاي مستقيم و با استقامت لازم دارد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي ادامه داد: من به آقاي سرهنگي به دليل اسم اين کتاب تبريک مي‌گويم. چون افرادي مانند نورالدين واقعا فرزند ايران هستند و نسل‌هاي بعدي بايد با چنين افرادي به عنوان فرزندان اين آب و خاک آشنا شوند. به خانم معصومه سپهري تدوين‌کننده کتاب هم تبريک مي‌گويم چون کتاب قبلي‌شان را هم خوانده‌ام و اين کتاب نسبت به اثر قبلي روان‌تر است.

در اين مراسم همچنين محسن مومني، شكور اكبر نژاد نماينده مردم تبريز، مرتضي سرهنگي، سيدنورالدين عافي و معصومه سپهري نويسنده كتاب سخنراني كردند و در پايان از راوي و نويسنده كتاب «نورالدين پسر ايران» با اهدا لوح تقدير قدرداني شد .

دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری