پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 8:32
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس دفتر رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كرد:

رمز ماندگاري حادثه كربلا در برگزاري همين عزاداري ها است

حجت الاسلام محمدي گلپايگاني در حاشيه برگزاري دومين جشنواره يادمان ولايت، در جمع مردم شهرستان جيرفت گفت: رمز ماندگاري حادثه كربلا در برگزاري همين عزاداري ها است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان، حجت الاسلام گلپايگاني در جمع مردم شهرستان جيرفت با اشاره به فرارسيدن ماه محرم الحرام اظهار داشت: جنگ جهاني دوم با كشته شدن 55 ميليون نفر يك حادثه تاريخي عظيم بود ،اما اگر كسي بخواهد درباره اين جنگ تحقيق كند بايد لابه لاي كتاب ها به دنبال سند و وقايع آن جنگ بگردد، در حالي كه آنچه كه در حادثه كربلا اتفاق افتاده در قلوب ماست و بايد بماند و علت آن اخلاص حسين (ع) و فداكاري در راه حق بود.

وي ادامه داد:در مراسم عرفه امسال در كربلا بيش از 3ميليون نفر شركت كردند و اين در حالي است كه در زمان صدام حتي يك نفر جرات عزاداري نداشت .

حجت الاسلام محمدي گلپايگاني، با تاكيد بر اينكه نور امام حسين(ع) خاموش نمي شود، بيان كرد: تا زماني كه با اهل بيت و آموزه هاي ايشان پيمان داريم اين انقلاب ماندگار خواهد ماند .

وي گفت: بيداري اسلامي شكل گرفته در دنيا شوخي نيست، سال گذشته در چنين روزهايي هرگز فكر نمي كرديم كه 'حسني مبارك' فرعون مصر همانند يك حيوان در يك قفس به دادگاه بيايد و محاكمه شود.

وي افزود: كسي باور نمي كرد ديكتاتور خون آشام ليبي كه در كشور خود خدايي و ثروت مردم مسلمان كشورش را به رايگان تقديم اربابانش مي كرد، دودمانش برافتد و آخرين فرزندش نيز كه رازدار او بود نيز با آن قيافه مضحك دستگير شود.

حجت الاسلام محمدي گلپايگاني، پيروزي مردم در تونس، مصر و ليبي را از وعده هاي خداوند دانست و گفت: ان شاءالله در ساير كشورها نيز اين چنين خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري نماز جماعت در ميدان التحرير و همچنين الگو گرفتن مردم امريكا از اين تجمعات افزود: پليس آمريكا وحشيانه ترين رفتار را با مردم خود انجام داده و آنگاه ما را به نقص حقوق بشر متهم مي كند.

چهارشنبه 2 آذر 1390 - 9:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری