شنبه 5 خرداد 1397 - 10:37
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

باحضور رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد

«دومين جشنواره سراسري يادمان ولايت» در جيرفت

حجت الاسلام محمدمحمدي گلپايگاني با حضور در «دومين جشنواره سراسري يادمان ولايت» دراين شهرستان گفت:حضور جمعيت كثيري از اقشار مختلف مردم به عشق رهبر و به بهانه برگزاري يادمان ولايت، نشان از عشق ولايي اين مردم است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان، حجت الاسلام احمديوسفي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان جيرفت، روز سه شنبه 1آذرماه سال جاري، با حضور در «دومين جشنواره سراسري يادمان ولايت» گفت: در اين مراسم رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي طي سخناني ابراز داشت: تا زماني كه پيوند عميق و محكم جان و خون بين رهبري و مردم برقرار است هيچ كس نمي تواند به اين كشور آسيب برساند.

حجت الاسلام محمد محمدي گلپايگاني نيز در دومين جشنواره سراسري يادمان ولايت كه با همكاري اداره تبليغات اسلامي در جيرفت برگزار شد گفت: امروز همين پيوند عميق بين مردم و رهبر انقلاب مورد حمله دشمنان قرار گرفته است.

وي در ادامه با اشاره به ابتكار امام خميني (ره) در مورد تشكيل بسيج مستضعفين، خاطر نشان كرد: همه جوانان و بسيجيان امروز نيز در صورت نياز و فرمان رهبر معظم انقلاب براي دفاع از اسلام و انقلاب در صحنه حضور خواهند يافت.

وي در ادامه به سخنان چند روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دانشگاه افسري، اشاره كرد و گفت: معظم له با شجاعت كامل و نداشتن ذره اي ترس از وجود همه دشمنان با نام و بي نام، فرياد زدند كه هر اقدام دشمنان را پاسخ خواهيم داد.

رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي ادامه داد: خدا را شاكريم كه لطف خود را به ما در اين برهه از زمان و پس از فقدان امام (ره) با انتخاب رهبر معظم انقلاب به عنوان رهبر اين ملت و امت ادامه داد و خداوند رهبري شجاع، آگاه، نترس، دلسوز مردم و متواضع نصيب مردم كرده است كه با هيچ يك از رهبران دنيا شباهت ندارند.

حجت الاسلام محمدي گلپايگاني، با تاكيد بر اينكه براي رهبر معظم انقلاب مردم جيرفت و تهران تفاوتي ندارند، گفت: ايشان دلسوز همه مردم در اقصي نقاط و دورترين نقاط است و هر فرد انقلابي، متدين، معتقد و به ويژه خانواده شهدا مورد توجه ايشان قرار دارند.

وي با بيان اين مطلب كه ما هر چه داريم از خانواده شهدا، ايثارگران و رزمندگان است بيان داشت: امام راحل بود كه با تسخير دل ها باعث مي شد مادري حتي فرزند چهارم و پنجم خود را با افتخار به جبهه هاي نبرد عليه دشمن بفرستد.

وي در ادامه حضور مردم در برگزاري اين جشنواره را بهت آور عنوان كرد و گفت:حضور جمعيت كثيري از اقشار مختلف مردم به عشق رهبر و به بهانه برگزاري يادمان ولايت، نشان از عشق ولايي اين مردم است.

گلپايگاني با اشاره به تبعيد رهبر معظم انقلاب در دوران ستم شاهي به شهرستان جيرفت گفت:در سال هايي كه ايشان در حال مبارزه با رژيم طاغوت بودند و به همين دليل زندان ها و تبعيدهاي بسياري را كشيدند در ايرانشهر، بلوچستان و در جيرفت خاطرات خوشي از اين دوران دارند و همه صحبت هاي رهبر معظم انقلاب در تمجيد از مردم شريف جيرفت، سند محكم و ماندگاري براي مردم اين منطقه است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به عنايت بسيار خداوند به استان كرمان، افزود: در ميان استان هاي كشور، كرمان داراي ويژگي هاي خاص از جمله؛ طبيعت زيبا و چهار فصل، داشتن بهترين محصولات گرمسيري و ميوه هاي سردسيري كشور، خرماي مرغوب، معادن فراوان و مردمان فرهيخته برخاسته از اين منطقه است.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري، اضافه كرد: در رأس همه اين عنايت خداوند به اين استان عشق، محبت و عنايت اين مردم به اهلبيت(ع) از ديرباز تا كنون پرونده بسيار درخشاني را رقم زده است.

وي ضمن گراميداشت روز مباهله افزود: عشق به علي(ع) در تمام وجود مردم اين منطقه وجود دارد.

وي با تاكيد بر اينكه الفباي دعا را بايد از لسان ائمه آموخت، خاطر نشان كرد: خدا بسيار به انسان نزديك است و بنده بايد چگونه حرف زدن و راز و نياز كردن با خداوند را بداند و ادب در دعا و رعايت ادب در تكلم با خدا مسئله بسيار مهمي است كه بايد مورد توجه قرارا گيرد و در اين بين ائمه راه وروش دعا كردن به ما را آموخته اند .

حجت الاسلام گلپايگاني با اشاره به نزديك شدن به ماه محرم تاكيد كرد: همه جوانان، برادران و خواهران در هر جا و به هر شكلي كه مي توانند در اقامه مصيبت امام حسين (ع) كوشا باشيد و بگذاريد نامتان در زمره عزاداران ابا عبدالله ثبت شود.

سه‌شنبه 1 آذر 1390 - 13:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری