سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 21:5
پربازديدترين اخبار از استان
قم
  • هيچ خبري موجود نيست

معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات تشريح کرد

شاخصه‌هاي يک منبر خوب از نگاه رهبر معظم انقلاب

معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي با تشريح شاخصه‌هاي منبر خوب ار نگاه رهبر معظم انقلاب گفت: سخنراني‌هاي مقام معظم رهبري مي‌تواند مهمترين و مفيدترين محورهاي چندين منبر يک مبلغ موفق باشد.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم، حجت‌الاسلام سيد جواد موسوي هوايي روز شنبه 28 آبان ماه در دومين گردهمايي روحانيون مستقر سراسر کشور كه در مجتمع فرهنگي نور قم در حال برگزاري است با اشاره به توصيه‌هاي موکد مقام معظم رهبري در زمينه نحوه تبليغ در مناطق مختلف کشور، گفت: در ديدارهاي متعددي که خدمت مقام معظم رهبري رسيديم، ايشان بارها تاکيد فرمودند كه محتواي يک منبر خوب بايد داراي سه بخش اعتقادي، اخلاقي و سياسي - اجتماعي متناسب با نيازهاي روز باشد.

وي افزود: معظم‌له در توصيه‌هايي به طلاب و فضلاي حوزه که در عرصه تبليغ و ترويج معارف و مکتب اهل بيت(ع) در سراسر کشور و جهان گام بر مي‌دارند، تاکيد کردند كه مبلغ خوب، ضمن برخورداري از ابزار موثر، کارآمد و به‌روز در عرصه تبليغ، بايد محتواي ابتداي منبر و سخنراني خود را در قالب تبيين و بيان مسائل اعتقادي و حتي پاسخگويي به شبهات روز متناسب با منطقه و ظرفيتي که وجود دارد اختصاص دهد.

معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب به طلاب و مبلغان جوان، ادامه داد: ايشان در يکي از سخنراني هايشان در ديدار با مسئولان و اعضاي سازمان تبليغات اسلامي تصريح کردند كه با توجه به رواج بي‌اخلاقي‌ها و بداخلاقي‌ها در جامعه، مبلغ خوب نبايد از طرح مباحث اخلاقي در منبر غافل شود.

وي اضافه کرد: مقام معظم رهبري ضمن تاکيد بر توجه مبلغان به مسائل روز نظام و جهان اسلام، بارها توصيه کردند كه مبلغان به صورت گذرا به برخي مسائل اجتماعي و سياسي نظام و جهان اشاره کرده و افکار و اذهان جامعه را نسبت به برخي سم پاشي‌ها و دشمني‌ها عليه نظام و انقلاب بيمه کنند.

معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي با اشاره به ديدگاه امام خميني(ره) در زمينه تبليغ و منبر، اظهار داشت: امام راحل تاکيد داشتند كه در منبر و تدريس، اخذ معارف بيشتر از اعطاي آن است و يک منبري بيش از آنکه به ديگران استفاده مي‌رساند خودش از نظر علمي و معنوي رشد مي‌کند و اين مهمترين ويژگي منبر خوب و موثر است.

حجت‌الاسلام موسوي هوايي با اشاره به اينکه رهبر معظم انقلاب، مسئله بصيرت و آگاهي دقيق و تحليل‌هاي صحيح مبلغان ديني از اوضاع سياسي و اجتماعي جهان را مهم مي‌دانند، اظهار داشت: سخنراني‌هاي رهبري مي‌تواند مهمترين و مفيدترين محورهاي چندين منبر يک مبلغ موفق باشد تا با تبيين اين سخنان گام موثري در راستاي بصيرت افزايي جامعه برداشته باشد.

وي ادامه داد: خداوند محتواي غني و بسيار عظيمي را در اختيار مبلغان قرار داده که مي‌بايست از اين ظرفيت عظيم بهترين استفاده را کرد.

حجت‌الاسلام موسوي هوايي تأکيد کرد: مبلغ موفق کسي است که تبليغ را يک اصل بداند و زندگي خود را بر اساس اين اصل مهم برنامه‌ريزي و طراحي کند.

وي به محورهاي مهمي که سازمان تبليغات اسلامي در برگزاري دوره‌هاي مختلف مد نظر دارد اشاره کرد و بيان داشت: اولين محور در برگزاري همايش‌ها و کارگاه‌ها، ارتقاي علمي و اخلاقي مبلغان است، روشمند کردن و به‌روز نمودن روش‌هاي تبليغي يکي ديگر از محورها محسوب مي‌شود.

معاون آموزشي پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي در پايان خاطرنشان کرد: در اختيار قراردادن محتواي تبليغي و ارتقاي آن و تغذيه فکري جامعه و آگاهي و اطلاع کافي مبلغان از اخبار روز کشور و جهان از ديگر محورها در برگزاري همايش‌ها و کارگاه‌هاي تخصصي مبلغان به شمار مي‌رود.

يكشنبه 29 آبان 1390 - 11:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری