پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 5:37
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

سوره‌مهر منتشر كرد

حاشيه رهبر معظم انقلاب اسلامي بر کتاب " سفر به قبله "

انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي حاشيه رهبر معظم انقلاب اسلامي بر كتاب " سفر به قبله " هدايت‌الله بهبودي را منتشر كرد .

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، رهبر معظم انقلاب اسلامي پس از مطالعه برخي کتاب‌ها يادداشتي در ابتداي آن مي‌نويسند. اين يادداشت‌ها برخي در نقد و بيان اشکالات موجود در کتاب‌هاست. بعضي هم در تعريف و تحسين نويسنده و نوشته‌اش. بيست سال پيش و بعد از مطالعه‌ کتاب «سفر به قبله» که سفرنامه‌ حج هدايت‌الله بهبودي است، حاشيه‌نوشته‌ ايشان از جنس ديگري بود.

متن ذيل دستخط دل‌نوشته‌اي است که در حال و هواي دلتنگي زيارت خانه‌ خدا نوشته شده است:

«اين کتاب مرا باز در شور و حال حسرت‌آلود زيارت خانه‌ي خدا و حرم رسول‌الله(ص) فرو برد. شور و حال و اشتياقي که ديگر اميدي هم با آن نيست. تا به ياد دارم ـ از سال‌هاي دور جواني ـ هرگز دل خود را از آتش اين اشتياق، رها نيافته‌ام. اما حتي در دوران سياه اختناق که هر روحاني بامعرفت و بيمعرفتي، با رغبت و يا حتي از سر سيري، آسان مي‌توانست در خط حج قرار بگيرد  و من نمي‌توانستم! يا بهتر بگويم: هيچ حمله‌دار و رئيس کارواني از ترس ساواک شاه، نمي‌توانست و جرأت نمي‌کرد نام مرا در فهرست حاجي‌هاي خود ـ چه رسد به عنوان روحاني کاروان ـ بگذارد. بله، حتي در آن دوران سخت هم دلم از اميد زيارت کعبه و بوسه زدن بر جاي پاي پيامبر(ص) در مکه و مدينه، خالي نمانده بود .. و اين اميد، اگرچه با حج ده روزه‌ي سال 58 که به فضل شهيد محلاتي قسمتم شد، برآورده گشت، اما آتش آن شوق سوزنده‌تر و مشتعل‌تر شد ... در سال‌هاي رياست جمهوري چشم اميد به پس از آن دوران دوخته بودم ... اما امروز ..؟ شور و اشتياقي بي‌سکون و اميدي تقريبا فرو مرده .. تنها تسلا به خواندن اينگونه سفرنامه‌ها يا شنيدن آنها است که خود بازافزاينده‌ي شوق نيز هست. اين کتاب، شيرين، موجز، با روح و هوشمندانه نوشته شده است. زيارت قبول؛ عزيز نويسنده!»

شنبه 14 آبان 1390 - 10:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری