دوشنبه 7 خرداد 1397 - 2:18
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

سوره‌مهر براي دومين‌بار تجديد چاپ كرد :

مجلس حربن يزيد رياحي

انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي كتاب " مجلس حربن يزيد رياحي " نوشته " علي معلم دامغاني " را براي دومين‌بار تجديد چاپ كرد .

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، اين كتاب روايت و منظومه‌ اي بلند از ماجراي حرّ بن يزيد رياحي است . براساس اين گزارش " مجلس‌بن حر بن يزيد رياحي " در دو فصل تدوين شده است که فصل اول آن به مقدمه با تشريح و توضيح به قلم محمدرضا تقي‌دخت اختصاص يافته است. بخشي از اين منظومه ، با عنوان شخصيت عاشورايي حربن يزيد رياحي؛ يکي از چهره هاي نامآور و نامدار واقعه عاشورا است. اين کتاب اولين سروده شعر نوي علي معلم به حساب مي آيد که عنوان آن به سبک مجالس تعزيه، «مجلس حربن يزيد رياحي» انتخاب شده است. اين منظومه ماجراي حضرت حرّ از بدو زندگي تا زمان شهادت در دو بخش يا فصل است که بخش اول، مقدمه‌اي مفصل بر اين شعر و بررسي ماجراهاي واقعه عاشورا از بعد از مرگ معاويه و به حکومت رسيدن يزيد، تا عاشورا را شامل مي‌شود و بخش دوم شامل منظومه بلند حرّبن يزيد رياحي مي‌شود.

محمدرضا تقي‌دخت ، نويسنده مقدمه و شرح اين کتاب در اينباره گفت : سروده علي معلم يکي از کم نظيرترين و حتي بي‌نظيرترين منظومه‌هاي سروده شده در مورد شخصيت حضرت حر است.

گفتني است کتاب «مجلس حربن يزيد رياحي» در قطع رقعي و در شمارگان 2500 نسخه توسط انتشارات سوره مهر براي دومين‌بار تجديد چاپ شده است .

يكشنبه 24 مهر 1390 - 11:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری