جمعه 4 خرداد 1397 - 17:7
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تبيان منتشر کرد

توصيه هاي رهبر براي بيداري اسلامي

همزمان با آغاز کنفرانس بين المللي بيداري اسلامي، موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان وابسته به سازمان تبليغات اسلامي توصيه هاي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در مراسم افتتاحيه اين اجلاس را در محيط مجازي منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، بخش سياسي موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان در نخستين ساعات آغاز بکار کنفرانس بين المللي بيداري اسلامي ، متن توصيه هاي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در مراسم افتتاحيه اين کنفرانس را در محيط مجازي منتشر کرد.

در اين گزارش آمده است : «مبارزه با رژيم غاصب و دولت جعلى صهيونيست كه استعمار چون خنجرى در پهلوى كشورهاى منطقه فرو برده و وسيله‌اى براى ادامه‌ى سلطه‌ى اهريمنى خود ساخته و ملتى را از سرزمين تاريخى خود بيرون رانده است.

بى‌شك اين حقيقت كه انقلابهاى منطقه متكى به اين اصول و خواستار تحقق آنها است، مورد پسند آمريكا و غرب و صهيونيسم نيست و آنها همه‌ى تلاش خود را به كار ميبرند تا آن را انكار كنند، ولى واقعيت با انكار آن دگرگون نميشود.

مردمى بودن اين انقلابها مهمترين عنصر در تشكيل هويت آنها است. قدرتهاى خارجى كه با آخرين توانائيها و شگردهاى خود سعى ميكردند حكام مستبد و فاسد و وابسته را در اين كشورها حفظ كنند و تنها هنگامى از حمايت آنها دست برداشتند كه قيام و عزم مردم، هيچگونه اميدى براى آنها باقى نگذاشت، حق ندارند خود را در پيروزى اين انقلابها سهيم بدانند. در جائى مانند ليبى هم، ورود و دخالت آمريكا و ناتو نميتواند حقيقت را مشوب كند. در ليبى، ناتو ضايعه‌هاى بى‌جبران آفريده است. اگر دخالت نظامى ناتو و آمريكا نبود، ممكن بود مردم اندكى ديرتر پيروز شوند، ولى در عوض اين همه زيرساخت نابود نميشد؛ اين همه نفوس بى‌گناه از زنان و كودكان كشته نميشدند و آنگاه دشمنانى كه خود سالها همراه و همدست قذافى بوده‌اند، مدعى حق دخالت در اين كشور مظلوم و جنگ‌زده، نميشدند. مردم و نخبگان مردمى و كسانى كه از مردم برآمده‌اند، خود صاحبان اين انقلابها و متعهد به حراست از آن و ترسيم‌كننده‌ى مسير آينده و رو به تكامل آن ميباشند و خواهند بود ان‌شاءاللَّه.»

گفتني است اين گزارش از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري (مدظله العالي) برداشت شده است.

علاقه مندان مي توانند براي مشاهده متن کامل، به نشاني tebyan.net مراجعه کنند.

دوشنبه 28 شهريور 1390 - 9:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری