پنجشنبه 26 تير 1399 - 22:2
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

نخبگان فرهنگي اسفراين با امام جمعه اين شهر ديدار كردند

حجت الاسلام محمد چوپاني رئيس اداره تبليغات اسلامي اسفراين گفت: همزمان با شب ميلاد امام حسن مجتبي (ع) فعالان و نخبگان فرهنگي با امام جمعه اين شهر ديدار كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي، حجت الاسلام قدير محمديان در اين ديدار ضمن تبريک ميلاد امام حسن مجتبي (ع) به زندگي ايشان اشاره کرد و گفت:حسن بن على (ع) تمامى توان خويش را در راه انجام امور نيك و خداپسندانه، به كار مي ‏گرفت و اموال فراوانى در راه خدا مي ‏بخشيد.

وي در اين راستا افزود: مورخان و دانشمندان در شرح زندگانى پرافتخار آن حضرت، بخشش بى سابقه و انفاق بسيار بزرگ و بى نظير ثبت كرده ‏اند كه در تاريخچه زندگانى هيچ كدام از بزرگان به چشم نمي ‏خورد و نشانه ديگرى از عظمت نفس و بي اعتنايى آن حضرت به مظاهر فريبنده دنيا است.

وي تصريح کرد:حضرت مجتبى (ع) در طول عمر خود دو بار تمام اموال و دارايى خود را در راه خدا خرج كرد و سه بار ثروت خود را به دو نيم تقسيم كرده و نصف آن را براى خود نگهداشت و نصف ديگر را در راه خدا بخشيد

امام جمعه اسفراين در ادامه به صلح امام حسن مجتبي (ع) از زبان ايشان اشاره کرد و اظهاز داشت:امام (ع) فرمودند:من به اين علت حكومت و زمامدارى را به معاويه واگذار كردم كه اعوان و يارانى براى جنگ با وى نداشتم، اگر يارانى داشتم شبانه روز با او مي ‏جنگيدم تا كار يكسره شود. من كوفيان را خوب مي ‏شناسم و بارها آنها را امتحان كرده ‏ام. آنها مردمان فاسدى هستند كه اصلاح نخواهند شد، نه وفا دارند، نه به تعهدات و پيمان هاى خود پايبندند و نه دو نفر با هم موافقند. بر حسب ظاهر به ما اظهار اطاعت و علاقه مي ‏كنند، ولى عملاً با دشمنان ما همراهند.

همچنين امام حسن (ع) فرموده اند:اگر يارانى داشتم كه در جنگ با دشمنان خدا با من همكارى مي ‏كردند، هرگز خلافت را به معاويه واگذار نمي ‏كردم، زيرا خلافت بر بنى اميه حرام است.

سه‌شنبه 25 مرداد 1390 - 13:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری