جمعه 31 فروردين 1397 - 3:23
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

انتشار کتاب ديدار شاعران با رهبر معظم انقلاب باعث بالا رفتن تراز شعر در کشورمان مي‌‌شود

مجتبي رحماندوست ضمن اشاره به تدوين کتاب ديدار شاعران با رهبر انقلاب، گفت : انتشار کتاب ديدار شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامي باعث بالا رفتن تراز شعر در کشورمان مي‌‌شود .

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، مجتبي رحماندوست گفت : گرچه اين ديدارها از سال‌هاي دور و از دهه شصت صورت گرفته و پس از سال‌ها اين کتاب‌ها تدوين مي‌شود ولي باز هم بايد بگويم دست مريزاد به دوستاني که اين اقدام را انجام داده‌اند. من در چند سال اخير توفيق حضور در اين ديدارها را داشته‌ام و هربار آخر جلسه که مي‌شد چنان تحت‌تاثير فضا و حال و هواي آن قرار گرفته بودم که احساس مي‌کردم به پايان هر ديدار که برسيم همانجا لوح فشرده و يا کتاب ديدار به دستم مي‌رسد تا بتوانم با ديدن و خواندن آن جزئيات جلسه را مرور کرده و به خاطر بسپارم. رحماندوست ادامه داد : تدوين اين کتاب‌ها ضرورتي است که لازم بود زودتر در دستور کار قرار مي‌گرفت ؛ از سال‌هاي دور و از همان دوراني که آقاي زم مديريت حوزه را برعهده داشت تا دوره آقاي بنيانيان و امروز که آقاي مومني مسئوليت حوزه هنري را برعهده دارد، اولين حرفم با آنها اين بود که در راستاي چاپ اينچنين کتاب‌هايي اقدام کنند و خوشحالم که کتاب «شب پانزدهم» ويژه ديدار شاعران با رهبر معظم انقلاب در سال 88 تدوين شده و در حوزه هنري رونمايي مي‌شود.

وي يادآور شد :‌ چاپ چنين کتاب‌هايي اگر زودتر انجام مي‌شد مي‌توانست نياز جامعه را زودتر مرتفع کرده و و همچنين بخش بيشتري از جامعه را نسبت به موضوع حساس کند ، گرچه اين ديدارها چند سالي است که از سيماي جمهوري اسلامي پخش مي‌شود و برخي از افراد اينگونه با اين جلسات شعرخواني همراه شده و نسبت به دانستن مفاد آن احساس نياز کرده‌اند ولي اگر اين کتاب‌ها زودتر چاپ مي‌شد همين کتاب‌ها در جامعه ايجاد انگيزه و نياز مي‌کرد. البته انتشار حرف‌هايي که ايشان در جلسات مطرح مي‌کنند نيازمند اين است که با دفترشان چک شود ولي شعر و سخن شاعران را مي‌شود بلافاصله منتشر کرد و از آنجا که شاعران شعرشان را در محفلي عمومي خوانده‌اند و از رسانه ملي هم پخش شده ديگر انتشار شعرشان ممانعتي ندارد.

مجتبي رحماندوست در پايان اظهار داشت : انتشار چنين کتاب‌هايي عامل بالا رفتن تراز شعر در کشور است ؛ معمولا در اين ديدارها 20 شاعر شعر مي‌خوانند که اکثر آنها از قبل اعلام مي‌کنند که چه شعرهايي را قرار است قرائت کنند به همين دليل انتشار کتابي ويژه شعرهايي که در هر ديدار خوانده مي‌شود، مي‌تواند با سرعت صورت گيرد. مقام معظم رهبري در ديدار شاعران آييني با ايشان درباره سرايش شعر درباره جانبازان تاکيد کردند و آن را يکي از سوژه‌هاي شعر آييني دانستند و خودشان نيز تا پايان همان جلسه يک بيت غزل با همين موضوع سروده و قرائت کردند که سرودن شعري با چنان سنگ طراز کار هر شاعري نيست و جا پاي ايشان گذاشتن براي هيچ شاعري ميسر نمي‌شود.

شنبه 22 مرداد 1390 - 15:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری