پنجشنبه 12 تير 1399 - 23:7
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي مشترک مبلغان و فعالان فرهنگي خراسان شمالي برگزارشد

درآستانه ماه مبارک رمضان گردهمايي مشترک مبلغان و فعالان فرهنگي خراسان شمالي برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ، حجت الاسلام اسماعيل مقري، استاد حوزه و دانشگاه مشهد، روز گذشته درگردهمايي مشترک مبلغان و فعالان فرهنگي خراسان شمالي که در تالار حافظ شهرستان بجنورد برگزار شد، جايگاه دين را در جامعه بسيار حائز اهميت خواند.

وي با بيان اينکه دين، امري حاشيه اي نيست بلکه ضامن سعادت و کمال انسان هاست، تأکيد کرد: اگر جامعه، جامعه اي توحيدي باشد؛ خداوند دنيا و آخرت را کفايت مي کند.

حجت الاسلام والمسلمين مقري با بيان اينکه همه حقوق انسان ها بايد در موازات يکديگر باشد به طوري که به دست آورن يک حقوق، نقض کننده حقوق ديگر نباشد؛ دين را حق کامل همه مردم دانست و افزود: دين بايد بزرگترين مطالبه مردم به شمار رود.

حجت الاسلام ايماني نيا، رئيس اداره فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي خراسان شمالي نيز در اين مراسم، رمضان را ماه ضيافت و مهماني خدا خواند و بر بهره گيري از لحظه لحظه اين ايام تأکيد کرد.

وي بر احياي امر به معروف و نهي از منکر در اين ايام بيش از پيش تأکيد کرد و افزود: در ماه رمضان که همه مردم بيشتر آماده پذيرش احکام الهي هستند؛ مبلغان و روحانيان بايد سعي کنند بيش از پيش جامعه را با دستورات الهي آشنا کرده و مسير تعالي مردم را روشن کنند.

دکتر محمد پاکمهر، فرماندار بجنورد نيز از اجراي ويژه طرح تذکر لساني همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در شهرستان بجنورد و شهرهاي تابعه خبر داد و افزود: در اجراي اين طرح هسته هاي تذکر لساني در قالب 10 نفر از اقشار مختلف مردم به احيا امر به معروف و نهي از منکر مي پردازند.

سرهنگ صفري، مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات در خراسان شمالي نيز در اين مراسم به اهداف و سياست هاي اين ستاد اشاره کرد و از مبلغان خواست مردم را با وظايف اين ستاد آشنا کرده و کمک هاي خيرخواهانه آنان را به سمت بازسازي عتبات عاليات سوق دهند.

وي از کمک 500 ميليون توماني و همچنين 2 کيلوگرم طلا به همت مردم خراسان شمالي در مدت زمان کوتاه فعاليت اين ستاد در استان خبر داد و افزود: تا کنون 120 نفر استاد کار ماهر جهت بازسازي عتبات اعزام شده اند.

گفتني است، همزمان با فرا رسيدن ماه مبارک رمضان بيش از 600 مبلغ به مناطق مختلف استان خراسان شمالي اعزام مي شوند.

سه‌شنبه 11 مرداد 1390 - 9:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری