يكشنبه 19 مرداد 1399 - 13:13
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

افزايش انجمن هاي اسلامي محوري در خراسان شمالي

کارشناس تشکل هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي از افزايش انجمن هاي اسلامي محوري در اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي،حجت الاسلام جعفر کوهستاني در گفت و گو با رابط خبري اين اداره کل گفت :سال گذشته 5 انجمن اسلامي محوري داشتيم که امسال به 9 انجمن در سطح استان افزايش يافته است.

وي با بيان اينکه هم اکنون 21 انجمن اسلامي ثبت شده و شناسنامه دار در سطح استان وجود دارد ،افزود :براي اين 9 کانون محوري مبلغ 90 ميليون ريال اعتبار در سال 90 تخصيص يافته است.

اين کارشناس تشکل هاي ديني فعاليت انجمن هاي اسلامي را اين چنين عنوان کرد : تشکيل و اداره کلاس هاي عقيدتي،سياسي،فرهنگي و تخصصي ،تشکيل و اداره کتابخانه و توزيع کتب و نرم افزارهاي اسلامي ، تشکيل و اداره جلسات وعظ و خطابه به مناسبت هاي گوناگون ،تشکيل و اداره اردوها و گردهمايي هاي مذهبي و فرهنگي و برگزاري مراسم مذهبي ،برپايي نماز جماعت،ارائه ي تحليل هاي روشنگرانه از مسائل فرهنگي و سياسي و همچنين اهتمام ورزيدن به فريضه ي امر به معروف است.

وي تصريح کرد :هدف از ايجاد اين انجمن ها تبيين و تبليغ و گسترش فرهنگ و معافارف اصيل اسلامي ،احياء و ترويج ارزش هاي مکتب اسلام و مقابله با افکار انحرافي و التقاطي و شناسايي و جذب نيروهاي جوانان در جهت شکوفايي سطح علمي و توانمنديهاي نيروهاي مستعد و متعهد است.

دوشنبه 16 خرداد 1390 - 11:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری