جمعه 20 تير 1399 - 19:59
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

حركت و انديشه امام راحل توسط مقام معظم رهبري استمرار يافته است

مديركل تبليغات اسلامي همدان گفت: در حال حاضر حركت روشنگرانه و انديشه بيدار امام راحل در نگاه عالمانه و با بصيرت مقام معظم رهبري استمرار يافته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام احد آزاديخواه 13 خرداد جاري در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه ملاير كه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد، با بيان اين مطلب گفت : تدبير، درايت و رهبري مقام معظم رهبري بعد از رحلت امام خميني(ره) به اندازه اي بود كه ملت ايران هرگز اين خلاء بزرگ را احساس نكرد.

وي با بيان اينكه حركت زيبا و ارزشمند امام راحل همچنان ادامه داشته و هم اكنون به واسطه رهبري معظم انقلاب به درخت تنومندي تبديل شده است، اظهار داشت: هم اكنون نيز با درايت هاي مقام معظم رهبري هر روز به اقتدار ايران افزوده شده و تا اين لحظه توانسته در مقابل تمامي تحريم ها و تهديدها سربلند بيرون آيد.

آزاديخواه ادامه داد: حاكميت ايران امروز به يك قدرت جهاني تبديل شده و اسلام خواهي، بيداري، عدالت طلبي و ولايت مداري در آن موج مي زند.

حجت الاسلام آزاديخواه در ادامه به خصوصيت ها و ويژگي هاي بارز معمار كبير انقلاب اشاره كرد و افزود: امام راحل همواره به عنوان يك عالم ديني، در جهت منفعت مردم و نابودي و برچيده شدن ظلم دشمنان، از مديريت فرصت بهترين استفاده را به عمل آورد.

مديركل تبليغات اسلامي همدان با تأكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران به واسطه وجود امام راحل به اين مرحله از عزت و اقتدار رسيده است، تصريح كرد: آمريكايي‌ها و اروپاييان به اسم انسان محوري، آزادي را از انسان ها سلب مي كنند، اما تفكر امام راحل تنها خدامحوري بود.

حجت الاسلام آزاديخواه ادامه داد: پس از 400 سال قدرت هاي استكباري كه هدفشان فاصله گرفتن مردم از خدا و اسلام بود، هنوز به جايي نرسيدند، اما امام خميني كبير بعد از 31 سال توانست نهضت بيداري اسلامي را در سراسر جهان صادر كند و ملت هاي مسلمان منطقه همواره شعارشان، شعارهاي اسلامي مبتني بر دين است.

وي بيان داشت: كشورهايي كه به تازگي به بيداري رسيده اند، تمام حركات آنها كپي برداري از حركات اثربخش انقلابيون ايران بوده و به اين واقعيت رسيده اند كه ايران امروز به يك كشور اسلامي مقتدر و يك قطب سياسي، اعتقادي و اقتصادي تبديل شده است.

اين مقام مسئول در ادامه با گراميداشت قيام پانزده خرداد 1342 اظهار داشت: در پانزده خرداد 42 رژيم دژخيم پهلوي دو طرح شوم انجمن هاي ايالتي و ولايتي و انقلاب سفيد كه هر دو با هدف دخالت سياست آمريكا در ايران بود، ارائه داد.

آزاديخواه ادامه داد: امام راحل نيز با بصيرت و تيزبيني خود مانع پيشرفت و اجرايي شدن اين دو طرح شد و پس از حمله وحشيانه شاه به جوانان در مدرسه فيضيه قم و كشتار دهها نفر از انقلابيون، قيام خونين 15 خرداد در تاريخ مبارزات سياسي ايران نقش بست.

دوشنبه 16 خرداد 1390 - 11:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری