چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 16:15
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

دومين نشست هم انديشي ستاد اعتکاف در تبليغات اسلامي نهاوند

دومين نشست هماهنگي ستاد اعتکاف نهاوند با حضور اعضاء ستاد اعتکاف و هيئت امناء مساجد در اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، در اين نشست که هيئت امناء مساجد جواديه، دستغيب، حاج خدارحم، صاحب الزمان، محمديه، مهديه و مسجد سرخيابان و همچنين شوراي هيات مذهبي و کانون مداحان و جمعي از فعالان فرهنگي و رابطان ستادي اعتکاف حضور داشتند، رييس اداره تبليغات اسلامي نهاوند گفت: سنت حسنه اعتکاف بهترين فرصت براي خودسازي و پاکسازي نفس از آلايش هاي مادي است و بايد با برنامه ريزي صحيح و هدفمند از اين فرصت براي تقويت و افزايش بصيرت ديني نسل جوان و نوجوان تلاش کرد.

وي با اشاره به جايگاه عظيم و رفيع اين سنت نبوي در فرهنگ غني اسلام افزود: بايد با استفاده ازاين سنت نبوي پيامبر خاتم و تبعيت از سيره عملي و رفتاري ائمه معصومين(ع) به بهترين الگوي تربيتي براي هدايت نسل جوان و نوجوان جامعه دست يافت.

در ادامه اين نشست همچنين برنامه ريزي به منظور برگزاري مراسم هاي سخنراني پيرامون ابعاد شخصيتي حضرت علي(ع) در 13رجب و سوگواري و نوحه سرايي در شب شهادت حضرت زينب و همچنين قرائت دعاهاي سفارش شده در متون ديني و قرائت دعاي ام داود و اقامه نماز جماعت انجام شد.

گفتني است در مساجد ذکر شده فوق بر اساس پيش بيني به عمل آمده بيش از 1000نفر از معتکفان براي انجام آيين عبادي اعتکاف پذيرش مي شوند.

اين نشست 8 خرداد جاري در اداره تبليغات اسلامي نهاوند برگزار شد.

سه‌شنبه 10 خرداد 1390 - 13:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری