پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 23:44
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

همايش شب شعر و خاطره "ياس و حماسه" در بجنورد برگزار شد

همايش شب شعر و خاطره با عنوان ياس و حماسه ويژه فتح خرمشهر به همت حوزه هنري خراسان شمالي و سازمان بسيج هنرمندان استان و با حضور جمع کثيري از خانواده هاي شهداي عمليات آزادسازي خرمشهر، ايثارگران ، شاعران و هنرمندان ، در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تالار حافظ بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ، و به نقل از حوزه هنري خراسان شمالي ، مرتضي احتشام سرپرست حوزه هنري در حاشيه مراسم با اشاره به ضرورت بيان خاطرات دوران دفاع مقدس و آشنايي نسل جوان و نوجوان با جلوه هايي از ايثارگري و از خودگذشتگي رزمندگان اسلام ، گفت : حماسه هشت سال دفاع مقدس گنجي بي پايان و سرچشمه معرفت ، ايثار و اخلاص است و آشنايي نسل نو با آن ضرورت اجتناب ناپذير است.

مرتضي احتشام افزود: بيان خاطره يادگاران دوران دفاع مقدس علاوه بر زنده نگهداشتن و ترويج فرهنگ ايثار و پايداري ، حرکت ارزشمندي در جهت آشنايي نسل نو با ره آورد ها و آموزه هاي معنوي و ارزشي و ديني آن دوران است.

وي به رسالت حوزه هنري در توليد اثر و ترويج فرهنگ پايداري و مقاومت اشاره کرد و اظهار داشت : در کنار برگزاري مراسم شب شعر و خاطره ، توليدات سمعي و بصري فاخر و اثرگذار ، در ماندگاري وقايع تاثير بسزايي دارد.

سرپرست حوزه هنري با اشاره به اثرگذاري مستقيم شعر و خاطره بر مخاطب اضافه کرد: شعر و خاطره به عنوان ابزار فرهنگي ، مي توانند به سادگي مفاهيم ارزشي از محدوده هاي زماني و مکاني را به مخاطب انتقال دهد و حوزه هنري استان بر آن است با برپايي مراسم مشابه در طول سال و در مساجد و تکايا حداکثر بهره برداري را از اين توان معنوي و ارزشي ببرد.

احتشام در بخش ديگري از سخنانش خاطره گويي را سند زنده حماسه هشت سال دفاع مقدس ذکر کرد و اذعان داشت: خاطره مرز تعالي و هم انديشي نسل نو با نسل گذشته است و اين تعامل مي تواند هنر ارزشي دفاع مقدس را براي هميشه بالنده و پر طراوت به آزادگان و آزاد انديشان نشان دهد.

وي همچنين به هدفمندسازي فعاليتهاي دفتر ادبيات پايداري و آفرينشهاي ادبي حوزه هنري خراسان شمالي اشاره کرد و گفت: عمده فعاليتهاي اين دفاتر در حوزه هنر انقلاب اسلامي و ره آورد هاي آن ، ارزشهاي حاصله از حماسه هشت سال دفاع مقدس و ماندگاري آن و توجه به توليدات ارزشي و ديني و نهادينه ساختن آن در کانون خانواده خلاصه مي شود.

چهارشنبه 4 خرداد 1390 - 11:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری