چهارشنبه 2 تير 1400 - 23:46
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

نقش مداحان در دوران هشت سال دفاع مقدس غير قابل انکار است

معاون سياسي – امنيتي استاندار خراسان شمالي در همايش تجليل از ذاکران و مداحان اهل بيت (ع) گفت :مداحان در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش بسيار خطير و ماندگاري را از خود بر جاي گذاشته و اين نقش را کسي نمي تواند منکر شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي و به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري، ،سجادي افزود:ذاکر و مداح در طول حيات پر خير و برکت اسلام عزيز به ويژه پس از قيام حضرت ابي عبداله الحسين به عنوان سربازان بي ادعا منشأ خدمات فراواني بوده و در عصر معاصر مي تواند به توانمندي و تأثير گذاري آنان در حماسه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

وي برگزاري همايش تجليل از جايگاه و مقام مداح و ذاکر اهل بيت (ع) را در ماههاي نخست سال جهاد اقتصادي و در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و معمار کبير انقلاب اسلامي و فتح خرمشهر توسط حوزه هنري استان را اقدامي مطلوب و شايسته دانست و گفت:در تجليل و تکريم از جايگاه و مقام معنوي سفيران دين هر اندازه تلاش کنيم کم بوده چرا که آنان با هنرمند متعهد خود ضمن آگاهي بخشي به جامعه منشأ خدمات معنوي فراواني نيز هستند.

"سيد کريم سجادي" در اين همايش عنوان کرد :مداحان و مبلغان دين تأثير بسزايي در شکل گيري انقلاب اسلامي داشتند.وي مداحي را يک هنر خواند و افزود:رمز موفقيت نظام جمهوري اسلامي عشق به اهل بيت (ع) است و در اين ميان نقش مداحان بسيار قابل توجه است .

معاون سياسي- امنيتي استاندار استفاده از اشعار مناسب و متعهد بودن را از ويژگيهاي يک مداح دانست و اظهار کرد: مداح بايد به اين ويژگيها مزين باشد تا بتواند تأثير گذار باشد .

وي خاطر نشان کرد:برگزاري کارگاههاي آموزشي به منظور ارتقاي سطح آگاهي مداحان استان ضروري است.

چهارشنبه 4 خرداد 1390 - 8:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری