پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 12:10
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

فضايل سور قرآني در تبيان

سلسله مقالات بررسي فضايل و برکات سور قرآني ، در تارنماي اطلاع رساني تبيان ، بزرگترين سايت فرهنگي ديني کشور وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، بخش قرآن تبيان در سلسله مقالاتي به بررسي فضايل و برکات تلاوت سور قرآني پرداخت.

فضايل قرائت سوره هاي مختلفي نظير سوره ناس، توحيد، حمد ، توبه و مسد پيش از اين بررسي و در آخرين شماره ين مقالات ، فضايل سوره ناس و فلق «معوذتين» بررسي شد.

در اين خصوص امده است:«سوره فلق يكصد و سيزدهمين سوره و ناس آخرين سوره قرآن كريم است كه هر دو در مكه نازل شده اند و ناس 5 آيه و فلق 6 آيه دارد. اين دو سوره را «معوذتين» مي نامند.

در علت نامگذار ي اين دو سوره به معوذتين گفته اند: رسول خدا صلي الله عليه و آله همواره حسينين عليهم السلام را با اين دو سوره تعويذ مي نمود و با قرائت اين دو سوره دو فرزندش را در پناه خداوند قرار مي داد.

هم چنين از امام صادق نقل شده است: لبيد بن اعصم يهودي رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم را سحر كرد و ايشات تحت تأثير سحر بود مثلا وقتي مي خواست از در برود در را نمي ديد و با دست خود لمس مي كرد. خداوند براي دفع سحر اين دو سوره را نازل نمود.از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم نقل شده است: هر كس اين دو سوره را بخواند مانند اين است كه همه كتاب هاي پيامبران الهي را قرائت كرده باشد.»

علاقه مندان مي توانند متن کامل اين مقاله و ساير مقالات مرتبط را در نشاني tebyan.net مشاهده کنند.

سه‌شنبه 27 ارديبهشت 1390 - 14:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری