سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 13:28
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)در زابل آباد گنبد

به همت امام جماعت ،هيئت امناءمسجد و شوراي اسلامي روستاي زابل آباد مراسم گراميداشتي در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گلستان، حجت الاسلام بيات از اساتيد حوزه علميه قم و مدير مرکز تحقيقات حج و زيارت بعثه مقام معظم رهبري در اين مراسم باشکوه بيان داشت: با توجه به فلسفه نبوت و تثبيت انبيا الهي که همگي مقدمه آمدن رسول خاتم بودند که اول خط نبوت پس از رحلت رسول خدا با امامت تحقق مي شود که فاطمه زهرا سلام الله عليها در مسير دفاع از حريم ولايت تمام وجود خود را فدا کرد.

وي افزود : با توجه به انحرافي که در نبوت رخ داد و به جاي امامت تبديل به خلافت ظاهري شد وضعيت جامعه اسلامي پس از پنجاه سال از رحلت رسول خدا (ص) به جايي رسيد که تبديل به سلطنت شد و اين کاملا در سيره معاويه و فرزند پليد او که منکر همه مقدسات بود کاملا مشهود است.

بيات در بخش ديگري از سخنانش گفت: پس از ائمه اطهار که يکي پس از ديگري آمدند و تعداد و نامشان در منابع اهل سنت نيز آمده است خداوند آخرين منتخب خود را بقيه الله ناميد و در پس پرده غيبت قرار داد .

مدير مرکز تحقيقات حج و زيارت بعثه مقام معظم رهبري (مدظله) در خاتمه گفت: با توجه به کارشکني ها يي که در صدر اسلام مي شد خداوند در آياتي متعدد برپيامبر اسلام (ص) مژده مي دهد که قومي در آينده خواهند آمد که دين او را ياري مي کند.

وي به نقل از امام باقر(ع) در روايتي از زبان پيامبر (ص) تصريح کرد: اين قوم هموطنان سلمان فارسي هستند و بنابراين قرآن و پيامبر اسلام و اهل بيت با ايرانيان عنايت ويژه اي دارند.

چهارشنبه 21 ارديبهشت 1390 - 9:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری