شنبه 10 خرداد 1399 - 12:56
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

اولين نسشت تخصصي مشاوره ديني و الزامات آن در مشهد برگزار شد

اولين نشست تخصصي مشاوره ديني و الزامات آن با حضور جمعي از متخصصان، روانشناسان، مشاوران و اساتيد حوزه و دانشگاه، پنجشنبه 8 ارديبهشت ماه 90 در اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي خراسان رضوي ، در اين ميزگرد تخصصي كارشناسان به بررسي روند پيشرفت هاي روان شناسي اسلامي و مشاوره ديني، دورنما و چشم انداز مشاوره ديني، نقش روحانيون، مبلغان، دانشگاهيان و مشاوران، متوليان و مسئولان در توسعه مشاوره ديني پرداختند.

در اين ميزگرد تخصصي كه با حضور رئيس سازمان نظام روانشناسي و مشاوره كشور، دكتر غلامعلي افروز، حجت الاسلام دكتر علي نقي فقيهي، دكتر محمود گلزاري و دكتر مسعود بزرگي و ديگر اساتيد در اين زمينه برگزار شد، كارشناسان حوزه دين و دانشگاه به ارائه برنامه هايي براي توسعه و تعميق مشاوره ديني در جامعه پرداختند.

به گفته صاحبنظران نشست تخصصي مشاوره ديني اولين گام به منظور آشنايي، فرهنگ سازي و توليد انديشه در زمينه كابرد مشاوره ديني در سطح صاحبنظران و متخصصان و كارشناسان علوم ديني و علوم رفتاري است.

در اين نشست به غناي مكتب اسلام در پاسخگويي به مشكلات فردي، خانوادگي، اجتماعي و بر بهره گيري از آموزه هاي ارزشمند و كاربردي اسلام در ابعاد شناختي، عاطفي و رفتاري و ارائه خدمات جامع و كامل به مراجعان لزوم تأكيد شد.

در بيانيه اين همايش، تشكيل كارگروه هاي علمي و تخصصي مشاوران ديني، مهارت آموزي مبلغين براي ارئه خدمات اوليه مشاوره تربيتي و خانواده، طراحي و راه اندازي دوره هاي آموزشي تحصيلات تكميلي درزمينه روانشناسي در دستور كار قرار گرفت.

تأسيس دبيرخانه دائمي و برگزاري سلسه نشست هاي مشاوره ديني به منظور يكپارچگي، انسجام و كاربردي نمودن مجموعه تلاش هاي علمي و عملي در زمينه مشاوره ديني در محل تبلغات اسلامي خراسان رضوي از جمله مفاد اين بيانيه بود.

تشكيل بانك جامع داده ها و اطلاعات مراكز آموزشي و مشاوره اي و راه اندازي كتابخانه تخصصي اطلاع رساني در حوزه مشاوره ديني نيز از ديگر موارد قطعنامه بود كه مورد تصويب قرار گرفت.

شنبه 10 ارديبهشت 1390 - 13:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری