شنبه 14 تير 1399 - 20:20
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در حوزه هنري استان تهران

فيلمنامه‌هاي هوشمند توليد مي‌شود

با افتتاح «مركز تحقيق و نگارش فيلمنامه سينمايي هوشمند» در حوزه هنري استان تهران فيلمنامه هاي هوشمند توليد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، «مركز تحقيق و نگارش فيلمنامه سينمايي هوشمند» در حوزه هنري استان تهران راه اندازي شد و از توليد 5فيلمنامه سينمايي در حوزه كودك و نوجوان و همچنين توليد فيلمنامه سريال تلوزيوني با موضوع اخلاق خبر داد.

سيد جمال الدين حسيني در اين باره گفت: در حال حاضر شاهد توليد فيلم نامه هايي در كشور هستيم كه از فرايند هوشمندانه برخوردار نيستند عموما در توليد اين آثار نه تنها نياز فرهنگي جامعه در نظر گرفته نمي شود بلكه متخصصين ساير رشته ها در طراحي داستان و فيلمنامه دخالت موثري ندارند كه در نهايت به توليد آثار فاخر و ارزشمند نمي انجامد.

مدير اين مركز با اشاره به اينكه فيلم‌نامه نويسي پايه اصلي براي ساخت محصولات سينمايي گفت: نگارش فيلم‌نامه به عنوان پايه اصلي و زير بنايي در توليد محصولات سينمايي و تلويزيوني نقش پر رنگ و تاثيرگذاري را در فرهنگ سازي و كمك به ارتقاي شاخص‌هاي فرهنگي دارا مي‌باشد.

حسيني در ادامه افزود: در اين مركز براي توليد فيلمنامه ها كه بر اساس يك داستان انتخابي مي باشد، در يك فرايند تعاملي با گروه متخصصين اعم از روانشناس،مردم شناس، فرهنگ شناس و... و با در نظر گرفتن نياز فرهنگي جامعه و ديگر ملاحظات به نگارش فيلمنامه پرداخته خواهد شد.

حسيني با اشاره به شروع گام نخست اين طرح گفت: نگارش فيلمنامه ها با حضور كارشناسان و سرپرست نويسندگان،مهرداد غفارزاده صورت خواهد پذيرفت كه تا پايان سال، توليد 5فيلمنامه سينمايي در حوزه كودك و نوجوان و همچنين توليد يك فيلمنامه سريال تلويزيوني با 45قسمت با موضوع اخلاق و اميد را خواهيم داشت.

دوشنبه 29 فروردين 1390 - 8:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری