پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 12:11
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

همکاري روحانيون جيرفت با کميته امداد امام خميني(ره) اين شهرستان

خداداد اميني روش، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان جيرفت با حجت الاسلام محمد سليماني، مسئول کميته امداد امام خميني(ره) اين شهرستان ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان، خداداد اميني روش، رئيس اداره تبليغات اسلامي جيرفت با حجت الاسلام محمد سليماني، مسئول کميته امداد امام خميني(ره) ديدار و پيرامون مسائل و پرداخت زکات گفتگو کردند.

اميني روش در اين گفتگو ضمن برشمردن اهميت زكات در اسلام پيرامون اين فريضه الهي مطالبي را بيان کرد و اظهارداشت: انسان برترين آفريده خداي مهربان است و براي رسيدن به کمال و سعادت در دنيا و آخرت به برنامه اي کامل نياز دارد که همه نيازهاي مادّي، معنوي، روحاني و جسماني زندگي اش را مورد توجه قرار دهد و دستورات و راهنمايي هاي لازم را فرابگيرد.

وي تصريح کرد: در اين زمينه دين اسلام نيز کامل ترين و برترين دين الهي است که برنامه اي کامل براي زندگي مادي و معنوي انسان ارائه کرده است و در تمام امور دستورات دقيق و حکيمانه اي مطرح ساخته است.

اميني روش گفت: امر زکات نيز که يکي از ارکان فروع دين اسلام است که احکام و مسائل فراواني دارد که پرداخت آن بر تمامي مسلمانان لازم است و بايد در احيا و اقامه احکام آن بکوشند و کساني هم که حکم پرداخت زکات به آنها تعلق مي گيرد بايد احکام آن را درست و دقيق بياموزند چرا که اگر به احکام اقتصادي اسلام به خصوص در مورد زکات و خمس توجه کرده و بدان عمل کنيم آثار مثبت آن به زودي در زندگي ما آشکار خواهد شد و عواقب و نتايج ناشي از عدم اهتمام به اين فريضه هاي اسلامي از جامعه ديني ما دور خواهد شد.

در اين ديدار تصميم گرفته شد تمامي روحانيون شهرستان جيرفت نسبت به مسئله زكات با كميته امداد امام خميني (ره) همكاري کنند و بخشي از سخنان خود را در جلسات به امر زكات اختصاص دهند.

دوشنبه 22 فروردين 1390 - 12:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری