جمعه 24 مرداد 1399 - 13:39
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

حضرت زينب شخصيتي ممتاز درايمان عميق بود

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي گفت :حضرت زينب (س) شخصيتي ممتاز و قهرمان بود كه در راه انجام وظيفه، با ايماني عميق و عقيده‌اي استوار نقش بسزايي در مسير دين داشته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا به مناسبت ميلاد حضرت زينب (س) و روز پرستار گفت: حضرت زينب (س) نمونه بي‌نظير و چهارچوب يك الگوي پايدار براى ساير زنان است.

وي با بيان اينکه حضرت زينب(ع) در جايي که نياز به عاطفه و احساس بود، عاطفه و احساس داشتند و در جايي که بايد عقل و تدبير مي‌شد، از درايت و تدبير فوق‌العاده‌اي برخوردار بودند، افزود: در زمان امام حسين(ع) هم اگر مسأله‌اي پرسيده مي‌شد، حضرت سيدالشهدا(ع) مطلب را به حضرت زينب(س) ارجاع مي‌دادند.

حجت الاسلام روحاني نيا با بيان اينکه حضرت زينب بهترين الگو براي تمام مقاطع زماني تاريخ، شخصيت‌ها و جوامع است تاکيد کرد:زنان و دختران ما بايد با الگو قرار دادن آن بزرگوار در مسير الهي و عرفاني حضرت حركت كرده و سعي كنند تا خود را تا حد امكان به شخصيت حضرت زينب (س) نزديك‌تر سازند.

وي با تبريک اين روز به تمام پرستاران و بيان اينکه پرستاري يك وظيفه سنگين وارزشمند در جامعه است، اضافه کرد: آن حضرت به‌عنوان مادري مهربان و همسري دلسوز، پرستاري با تعهد بود كه اين امر را در واقعه كربلا به‌خوبي نشان داد.

وي با اشاره به اينكه حضرت زينب (س) فرزند اميرالمؤمنين (ع) است و علي (ع) در نگهداري از حق و حقيقت از سخت‌گيرترين افراد بود و هيچ انعطافي در مقابل ضايع شدن حق از خود نشان نمي‌دادند، تصريح کرد:اين صفت نيز در زينب (س) به خوبي مشاهده مي‌شد و نمونه بارز آن همان خطبه‌هاي كوبنده ايشان بعد از حادثه كربلاء بود و در برابر اعلام حق و حقيقت از هيچ كوششي دريغ نكردند.

مدير کل تبليعات اسلامي خراسان شمالي در پايان اظهار داشت: به‌ مناسبت روز پرستار و ولادت باسعادت حضرت زينب (س) جشن‌ها و مراسم ويژه‌اي در مساجد و هيئت هاي محوري خراسان شمالي براي دوستداران عصمت و طهارت برگزار شد.

شنبه 20 فروردين 1390 - 14:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری