سه‌شنبه 19 فروردين 1399 - 7:20
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

اتحاد مسلمين مهمترين دليل يأس دشمنان اسلام است

مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي، با اشاره به ضرورت وجود وحدت ملي ميان مسلمين، اتحاد ملل مسلمان در راستاي رسيدن به اهداف عاليه اسلامي را مهمترين دليل ترس و نااميدي دشمنان است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي، حجت ‌الاسلام سيد محمد فخري اول اسفندماه سالجاري در گفتگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) ، با بيان اين مطلب افزود: مسئله وحدت در آيات قرآن كريم مورد تاكيد واقع شده و از اين طريق به پيامبر اسلام(ص) و روايات معصومين(ع) نيز سفارش شده تا از ايجاد تفرقه و دوگانگي ميان امت اسلامي جلوگيري كنند.

وي اضافه كرد: با توجه به آيه شريفه«واعتصموا بحبل الله جميعا و لا تفرقوا» مشخص مي‌شود كه مسلمين تنها بايد به ريسمان الهي كه همان سفارشات ائمه اطهار(ع) و بزرگان دين است تمسك جسته و اجازه تعارض به دين حق را به دشمنان ندهند.

فخري با اشاره به اتفاقات سراسر دنيا و اسلام‌ خواهي مردم گفت: اين امر موجب متضرر شدن دشمنان و بهره‌ مندي مسلمين از نعمت فراگيري دين خداوند در سراسر جهان شده و مايه دلگرمي مسئولين براي ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم مي‌شود.

امام‌جمعه موقت اروميه در ادامه به مسأله اسلامي يا مردمي ‌بودن حركات جهاني در دنيا اشاره و بيان كرد: در حال حاضر فتنه ‌گران و تفرقه ‌افكنان عالم براي افزايش جدايي ميان مسلمين تلاش مي‌كنند و وظيفه تمام مسلمين در قبال اين تهديدات و كارشكني‌ها حفظ وحدت اسلامي در سايه تمسك به اصول مشترك است.

فخري پرداختن به مشتركات ديني و مذهبي را براي برخورداري از نعمت وحدت مهم و تاثيرگزار خواند و خاطرنشان كرد: ذكر اختلافات موجود ميان اقوام مذاهب مختلف باعث بيشتر شدن تفرقه و نفاق مي شود به همين دليل مردم و مسئولين نبايد با ترك مشتركات به اختلافات دامن بزنند.

مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي در پايان با اشاره به نيكويي اخلاق پيامبر اسلام(ص)، اظهار داشت: حسن خلق پيامبر اسلام بهترين جنبه دينداري ايشان بود كه در تمام دوران حتي در مقابله با جاهليت و كافران نيز خودنمايي مي ‌كند.

چهارشنبه 4 اسفند 1389 - 8:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری