يكشنبه 3 مرداد 1400 - 11:48
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

ابراز وجودمقتدرانه هر ملت در عرصه جهاني در گروغناي فرهنگي آن قرار دارد

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي گفت: ابراز وجود نمودن مقتدرانه هر ملت در عرصه جهاني ،در گرو استقلال، بالندگي و غناي فرهنگي او قرار دارد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا با بيان اين مطلب افزود:برچيدن مظاهر فساد اجتماعي و اخلاقي ، پاكسازي عرصه هاي مهم فرهنگي( تلويزيون، راديو، سينما، تئاتر، موسيقي، كتاب، مجله، روزنامه) از آلودگي و فساد، احياي منزلت و هويت مساجد به عنوان مكان پالايش روحي و تهذيب نفس، شناساندن قدر و ارزش واقعي زنان به دور از ناهنجاري هاي ملحدانه غربي، اتخاذ مواضع مناسب در برخورد با جريانات ضد فرهنگي ، توجه دادن افكار عمومي به ظرفيت بالاي فرهنگ اسلامي ايراني، گسترش فرهنگ ايثار و شهادت، احياي امر به معروف و نهي از منكر، از جمله دستاوردهاي برجسته انقلاب در حوزه فرهنگ مي باشند.

وي اظهار داشت:توسعه و رشد برنامه هاي معنوي مانند برگزاري هر ساله مراسم اعتكاف با حضور انبوه جوانان، برگزاري نماز جمعه در شهرهاي بزرگ و كوچك كشور، تحول همه جانبه در كتب درسي، انتشار ده ها عنوان مجله در عرصه هاي مختلف علمي و فرهنگي، انتشار روزنامه هاي متعدد با گرايشهاي گوناگون چاپ و انتشار كتب بسيار ارزشمند ديني و علمي، توسعه و رشد كمّي و كيفي كتابخانه ها و مراكز فرهنگي، رشد و تقويت باورها و گرايشهاي ديني و معنوي اقشار گوناگون جامعه از ديگر دستاوردهاي انقلاب اسلامي در حوزه فرهنگ به شمار مي رود.

وي تصريح کرد:احداٍث مراکز و مجتمع هاي فرهنگي،احداث دانشكده هاي علوم قرآني و دارالقرآنها، تأسيس راديو قرآن و راديو معارف،ساخت خانه هاي عالم و مصلي ها از جمله اين طرح ها است.

روحاني نيا با اشاره به اينکه ايجاد محيط مساعد براي رشد فضايل اخلاقي براساس ايمان و تقوا و احياء ارزش هاي ديني، اخلاقي، معنوي و ايماني بايد در اولويت برنامه هاي فرهنگي قرار گيرد افزود: پژوهش‌هاي بنيادي و كاربردي حوزه تبليغي و ديني به منظور شناسايي نيازها ، مسائل و مشكلات جامعه و برنامه‌ريزي و ارزيابي مستمر آثار به ويژه در زمينه فرهنگ عمومي ضرورت دارد.

وي با بيان اينکه توسعه و تقويت آموزش در ابعاد مختلف، از ديگر دستاوردهاي انقلاب اسلامي محسوب مي شود خاطر نشان کرد:مراکز آموزشي و دانشگاهها بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد و آموزه هاي ديني در اين مراکز نهادينه شود.

سه‌شنبه 19 بهمن 1389 - 14:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری