سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 23:20
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان کارگاهي ازدواج و جوانان در ابركوه برگزار شد

از سوي اداره تبليغات اسلامي ابركوه گفتمان كارگاهي ازدواج و جوانان ويژه اعضاي انجمن اسلامي خواهران روستاي اسدآباد اسفند آباد از توابع بخش بهمن اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد، در اين مراسم حجت الاسلام عليرضا حسيني ضمن بيان دو سخن از پيامبر اسلام (ص) که هيچ بنايي محبوب تر از ازدواج نيست و اي جوانان هر کدام از شما که داراي قدرت ازدواج است ازدواج کنيد تا ديدگانتان کمتر زنان را دنبال کند و دامانتان پاک بماند، مساله ازدواج را به دو بخش فردي و اجتماعي تقسيم كرد.

وي گفت: پيشنهادات ازدواج از طرف دوست و پدر و مادر و خانواده به عنوان دخالت محسوب نمي شود زيرا بر اساس سفارشات ديني و شرعي جنبه اجتماعي آن به عهده همگان، حتي دست اندرکاران دولتي مي باشد.

حجت الاسلام حسيني تصريح كرد؛ جوان چه دختر و چه پسر اگر به موقع ازدواج نکند دچار اختلالات روحي و رواني مي شود.

اين استاد گفتمان ديني در ادامه به بيان انگيزه هاي غلط ازدواج از جمله: فرار از تنهايي، جبران کمبودهاي شخصي، رفع مشکل بيکاري، بالا رفتن سن، فرار از مشکلات خانوادگي، جذابيت ظاهري، تسليم زرق و برق شدن مادي پرداخت.

وي مهمترين معيارهاي انتخاب همسر را تناسب بين طرفين از نظر موقعيت اجتماعي، ميزان تحصيلات، وضعيت خانوادگي، سن و سال، دينداري دانست و هر يك را تشريح کرد.

در پايان اين مراسم به سوالات حاضرين پاسخ و به فعالين اين مراسم هدايايي اهدا شد.

جمعه 15 بهمن 1389 - 18:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری