دوشنبه 20 مرداد 1399 - 15:3
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري نشست بانوان فرهيخته وفعال حوزه فرهنگ ديني خراسان شمالي

نشست بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگ ديني، در اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت الاسلام روحاني نيادر نشست بانوان فرهيخته و فعال حوزه دين که با حضور عفت محمودي مظفر، مديرکل دفتر بانوان و امور خانواده استانداري خراسان شمالي و جمعي از بانوان فعال اين عرصه در اداره کل تبليغات اسلامي برگزار شد، گفت: بانوان در هدايتگري جامعه، جايگاه و نقش مؤثر و با اهميتي دارند.

حجت الاسلام و المسلمين زين العابدين روحاني نيا، با بيان اينکه انقلاب اسلامي ايران برگرفته از باورهاي اسلامي و اعتقادات مردمي است، افزود: ايجاد امنيت فرهنگي به ويژه در شرايط حاضر از اهميت بسياري برخوردار است و فعالان فرهنگي در تحقق هر چه بيشتر اين امر نقش سازنده اي ايفا مي کنند.

وي به بروز و ظهور نحله هاي انحرافي و عرفان هاي خرافه و فرقه هاي ضاله در ميان جوانان و دانشجويان و ترويج فرهنگ هاي غلط در جامعه توسط دشمنان، اشاره کرد و بيان داشت: ساماندهي، برنامه ريزي و تعامل هر چه بيشتر حوزه و دانشگاه براي مقابله با اين هجمه دشمن ضروري است.

حجت الاسلام روحاني نيا، بحث شناسايي فعالان عرصه ترويج فرهنگ ديني و ساماندهي بانوان اين حوزه را در تبيين و تأثيرگذاري نقش آفرينان اين عرصه بسيار مهم دانست و افزود: اطلاع رساني و بهره مندي از ظرفيت رسانه ها و صدا و سيما و نيز ارائه طرح هاي پژوهشي کاربردي در اين راستا ضروري است.

گفتني است، در اين جلسه بانوان حاضر به ارائه نظرات و پيشنهادهاي خود پرداختند که تأکيد بر حمايت از طرح هاي پژوهشي بانوان در اين راستا و مشخص شدن دستگاهي به عنوان متولي حمايت و اجراي اين طرح ها، مهم ترين پيشنهاد و خواسته فعالان فرهنگي حاضر در جلسه مي توان نام برد.

جمعه 15 بهمن 1389 - 18:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری