دوشنبه 20 مرداد 1399 - 13:31
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان ديني «تربيت در اسلام» در ابركوه برگزار شد

به همت اداره تبليغات اسلامي يك دوره گفتمان ديني و آموزشي «تربيت در اسلام» با شركت 300 نفر از اولياي دانش آموزان آموزشگاه هاي روستاي ده عرب از توابع بخش مركزي ابركوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ،در اين مراسم حجت الاسلام محمد پورقيومي گفت: براي تربيت صحيح فرزندان بايد براي 3 دوره هفت ساله آنها برنامه ريزي كرد.

وي افزود: از ديدگاه امام صادق (ع) فرزند تا 7 سال بازي كند، 7 سال بعد كتاب و دانش فراگيرد و هفت سال سوم نيز حلال و حرام الهي را آموخته و با نظارت خانواده به آنها عمل نمايد.

رييس اداره تبليغات اسلامي با اشاره به ويژگي هاي جسمي و روحي پسران و دختران در هر سه مقطع سني تاکيد کرد: سخت ترين شرايط تربيتي مربوط به آغاز دوران بلوغ جنسي در فرزندان مي باشد كه تغييرات جسماني و روحي خاصي در آنها ايجاد مي شود و اگر به درستي و دقت توجه و رسيدگي نشود، به انحرافات فكري و اخلاقي و روابط غير اخلاقي منجر مي شود.

حجت الاسلام پورقيومي در ادامه با توصيه هايي پيرامون مضرات استفاده از تلفن همراه و ماهواره، نزاع والدين در نزد فرزندان، ارتباط با دوستان ناباب به ويژه از جنس مخالف، بد حجابي و بي عفتي و سياه نمايي زندگي در نظر فرزندان، اوليا را به توجه ويژه و درست به اين مسايل دعوت كرد و گفت: به يقين اگر خانواده ها براي فرزندانشان آن طور كه اسلام دستور داده وقت نگذارند و تربيت نكنند در آينده دچار مشكلات خواهند شد و چه بسا سعادت و شقاوت دنيوي و اخروي آنها را نيز خطر بيندازند.

گفتني است پورقيومي در پايان اين جلسه به سؤالات كتبي و شفاهي حاضرين پيرامون مسايل تربيتي و اخلاقي خانواده ها پاسخ گفت .

يكشنبه 10 بهمن 1389 - 11:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری