جمعه 28 شهريور 1399 - 16:22
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني حجاب و عفاف در روستاي قميک

گفتمان ديني حجاب و عفاف در حسينيه حضرت سيد الشهداء روستاي قميک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،يک استاد حوزه و دانشگاه در اين گفتمان گفت اسلام را کامل ترين دين الهي دانست و گفت :روايات زيادي درباره خطرناك بودن نگاه ، خلوت مرد با زن ، و بالاخره خطرناك بودن غريزه‌اي كه مرد و زن را به يكديگر پيوند مي‌دهد وارد شده است.

حجت الاسلام گيوي به بيان نگاه به نامحرم از ديدگاه اسلام پرداخت و خاطرنشان کرد : دين مبين اسلام تدابيري براي متعادل کردن و رام كردن غريزه جنسي داشته است و در اين زمينه ، هم براي زنان و هم براي مردان تكليف معين كرده است.

به گفته وي يك وظيفه مشترك كه براي زن و مرد مقرر فرموده مربوط به نگاه كردن است، زن و مرد نبايد به يكديگر خيره شوند، نبايد چشم‌چراني كنند، نبايد نگاه هاي مملو از شهوت به يكديگر بدوزند، نبايد به قصد لذت بردن به يكديگر نگاه كند.

حجت الاسلام گيوي افزود: يك وظيفه هم خاص زنان مقرر فرموده است و آن اين است كه بدن خود را از مردان بيگانه پوشيده نگاه دارند و در اجتماع به جلوه‌گري و دلربايي نپردازند، به هيچ وجه با هيچ شكل و رنگ و بهانه‌اي كاري نكنند كه موجبات تحريك مردان بيگانه را فراهم كنند.

حجت الاسلام گيوي اظهار داشت: علت اينكه در اسلام دستور پوشش اختصاص به زنان يافته اين است كه ميل به خود نمايي و خود آرايي مخصوص زنان مي باشد در هيچ جاي دنيا سابقه ندارد كه مردان لباس هاي بدن‌نما و آرايش هاي تحريك‌كننده به كار ببرند و اين يکي از مهمترين عللي بوده که دين مبين اسلام دستور پوشش را براي زنان صادر کرده است.

اين گفتمان ديني روز چهارشنبه،29 دي ماه برگزار شد.

پنجشنبه 30 دی 1389 - 11:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری