چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:36
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان ديني عفاف و حجاب در خرمدشت برگزار شد

گفتمان ديني عفاف و حجاب ويژه هيئات مذهبي بانوان در مسجد حضرت ابالفضل(ع) روستاي خرمدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،يک سخنران مذهبي در اين گفتمان گفت:شكي نيست كه هر چيزي كه موجب تحكيم پيوند خانوادگي و سبب صميميت رابطه زوجين گردد براي كانون خانواده مفيد است و در ايجاد آن بايد حداكثر كوشش را نمود.

حجت الاسلام گيوي اظهار داشت:هر چيزي نيز كه باعث سستي روابط زوجين و دلسردي آنان گردد ، به حال زندگي خانوادگي زيانبار است و بايد با آن مقابله كرد.

وي خاطرنشان کرد: جوانان امروز از ازدواج گريزانند و هر وقت به آنان پيشنهاد مي‌شود ، جواب مي‌دهند كه حالا زود است يا به عناوين ديگر از زير بار آن شانه خالي مي‌كنند و حال آنكه در قديم يكي از شيرين‌ترين آرزوهاي جوانان ازدواج بود.

به گفته وي جوانان پيش از آنكه ابتذال و بي حجابي در جامعه رواج داشته باشد ازدواج را شيرين ترين رؤياي زندگي خود مي‌دانستند.

اين استاد حوزه و دانشگاه افزود:ازدواج در قديم پس از يك دوران انتظار و ‌آرزومندي انجام مي‌گرفت و به همين دليل زوجين يكديگر را عامل نيكبختي و سعادت خود مي‌دانستند، ولي امروز معاشرت هاي آزاد و بي‌بند و بار پسران و دختران ، ازدواج را به صورت يك وظيفه و تكليف و محدوديت در آورده است كه بايد آن را با توصيه‌هاي اخلاقي و چنانكه برخي از رسانه هاي جمعي پيشنهاد مي‌كنند با اعمال زور بر جوانان تحميل كرد.

اين گفتمان ديني روز چهارشنبه،29 دي ماه برگزار شد.

پنجشنبه 30 دی 1389 - 11:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری