چهارشنبه 24 مهر 1398 - 8:40
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

براي بهبود وضعيت حجاب در جامعه، بايد اصل تفكر ديني تقويت شود

يك كارشناس مسائل مذهبي گفت: براي بهبود وضعيت حجاب در جامعه و تلقي شدن آن به‌عنوان يك ارزش اجتماعي، بايد اصل تفكر ديني و بنيان اعتقادي افراد تقويت شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان،حجت‌الاسلام مهدي جعفري 28 ديماه بااعلام اين مطلب ،اظهار كرد: اگر جامعه از نظر اعتقادي مستحكم باشد، در مقابل بسياري از مسائل از جمله بي‌حجابي مقاوم خواهد بود.

وي با تأكيد بر اين كه نهادهاي مرجع ديني و فرهنگي بايد بنيان‌هاي فكري و اعتقادي جامعه را تقويت كنند، افزود: رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سيما بايد مروج ارزش‌هاي حجاب باشند.

اين كارشناس مسائل مذهبي با اشاره به رواج مدگرايي در جامعه و به‌ويژه در ميان جوانان، اظهار كرد: از آن‌جايي كه خودنمايي در طبيعت جوانان است، نبايد آنان را صرفاً به‌خاطر تبعيت از مد، دين‌فروش و منحرف دانست، بلكه بايد تلاش كرد تا با تقويت بنيه‌هاي فكري جوانان، انرژي آن‌ها را در مسير درست و پيشرفت و تعالي جامعه به‌كار گرفت.

حجت‌الاسلام جعفري، آموزش و پرورش را يكي از بسترهاي مهم و اثرگذار در نهادينه كردن حجاب در جامعه عنوان كرد و افزود: اگر سيستم آموزش و پرورش وظيفه و رسالت خود را در اين‌خصوص به‌درستي به انجام برساند، كمتر با مشكل بدحجابي مواجه خواهيم بود.

وي در خصوص تبعات و پيامدهاي رواج بدحجابي در جامعه گفت: با رواج بدحجابي، جامعه به‌سمت فساد اخلاقي كشيده مي‌شود، بنابراين لازم است كه حجاب به‌عنوان يك ارزش تبليغ شود.

سه‌شنبه 28 دی 1389 - 14:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری