دوشنبه 25 شهريور 1398 - 15:15
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري کارگاه آموزشي مبلغات در استان بوشهر

کارگاه آموزشي دو روزه جهت پيشرفت فرهنگي مبلغات در استان بوشهر با حضور اساتيد برجسته دانشگاه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، احمد رزاقي، در رابطه با امر تبليغ اظهار داشت: يك خطيب توانا در سايه ارتباط و آشنايي با علوم و فنون جامعه‌شناسي است كه مي‌تواند مخاطب خود را بشناسد و با او ارتباط بهتر برقرار كند.

اين استاد دانشگاه‌ با يادآوري اين ‌كه در اين حوزه كار چندان مهم و تاثيرگذاري در دانشگاه‌ها و حوزه‌هاي علميه صورت نگرفته، خاطرنشان كرد: اين بي‌توجهي‌ها سبب شده كه خطيب ما بدون توجه به مخاطب خود گاه مباحث و مطالبي را مطرح ‌كند كه هيچ تاثيرگذاري و ثمره‌اي نيز ندارد.

رزاقي افزود: دشمن به خاطر همين شناخت از تاثيرگذاري رسانه‌ها سعي كرده با گسترده‌تر كردن كانال‌هاي تلويزيوني ذائقه مخاطبان را هدف‌گذاري كنند و با اين سنجش به دنبال كسب رضايت‌ از مخاطبان‌شان هستند.

اين استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان كرد: كار يك روحاني تنها انتقال صرف اطلاعات نيست، بلكه در كنار آن بايد ابزار شناخت را نيز به مخاطب بدهد تا مخاطب با تجزيه و تحليل خود راه ثواب را از نا‌ثواب تشخيص دهد.

رزاقي اخلاص، ايمان و صداقت را شرط لازم براي امر تبليغ نام برد و اظهار داشت: اين موارد هر چند شرط لازم تبليغ است اما كافي نيست و بايد در كنار آن يك مبلغ با تجربه به علم روانشناسي و جامعه‌شناسي چنان مهارت داشته باشد تا بتواند القاي دين راستين و حقيقت روشن داشته باشد.

اين دوره آموزشي در روز چهارشنبه 22 ديماه در اردوگاه آموزشي کميته امداد امام خميني (ره) بوشهر برگزار شد.

سه‌شنبه 28 دی 1389 - 9:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری