چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:24
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني عفاف و حجاب توسط تبليغات اسلامي تاکستان

گفتمان ديني عفاف و حجاب توسط اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاکستان در حسينيه حضرت علي اکبر(ع) تاکستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،يک سخنران مذهبي در اين گفتمان گفت:اين سخن که حجاب موجب زنداني كردن زن و محروم ساختن او از فعاليت هاي فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي مي شود باور و نگرشي کاملا غلط بود ه دين اسلام به هيچ عنوان چنين ديدگاهي ندارد.

حجت الاسلام گيوي اظهار داشت:اسلام نمي‌گويد كه زن از خانه بيرون نرود، حق تحصيل علم و دانش ندارد، بلكه علم و دانش را فريضه مشترك زن و مرد دانسته و فعاليت اقتصادي خاصي را براي زن تحريم نمي‌كند. به گفته وي اسلام هرگز نمي‌خواهد زن بيكار باشد،. پوشانيدن بدن به استثناي صورت و کف دست ها مانع هيچ‌گونه فعاليت فرهنگي ، اجتماعي يا اقتصادي نيست.،بلکه آنچه موجب فلج‌كردن نيروي اجتماع است ، آلوده كردن محيط كار به لذت‌جويي هاي شهواني است.

اين سخنران مذهبي افزود: اگر پسر و دختري در محيط جداگانه‌اي تحصيل كنند اگر مردي در خيابان ، بازار ، اداره ، كارخانه با قيافه‌هاي محرك و مهيج زنان آرايش كرده به طو ر د ائم مواجه باشد بهتر سرگرم كار و فعاليت مي‌شود يا در محيطي كه با چنين مناظري روبرو نشود ؟ هر مؤسسه يا شركت يا اداره‌اي كه سخت مايل است كارها به خوبي جريان يابد از آميزش و اختلاط زن و مرد جلوگيري مي‌كند.

وي تصريح کرد : مرد به طور قطع از نظر جسمي و فکري بر زن برتري دارد. زن در اين دو جبهه در برابر مرد قدرت مقاومت ندارد ، ولي زن از طريق عاطفي و قلبي هميشه برتري خود را بر مرد ثابت كرده است.

به گفته حجت الاسلام گيوي، نگه داشتن حريم بين زن و مرد توسط خودِ زن ، يكي از اموري بوده كه زن براي حفظ مقام و موقعيت خود در برابر مرد از آن استفاده كرده، اسلام مخصوصاً تأكيد كرده كه زن هر اندازه متين‌تر و با وقارتر و عفيفتر حركت كند و خود را در معرض نمايش براي مرد نگذارد ، بر احترامش افزوده مي‌شود.

اين گفتمان د يني، روز يکشنبه، 26 دي برگزار شد.

سه‌شنبه 28 دی 1389 - 8:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری