چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 21:30
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست پژوهشي زندگي روزمره و پرسه زني در حوزه هنري قزوين برگزار شد

نشست پژوهشي حوزه هنري قزوين با عنوان 'زندگي روزمره و پرسه زني' با حضور كارشناس و جمعي از علاقه مندان در خانه حافظ اين حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،پژوهشگر و كارشناس ارشد فلسفه دين در اين نشست گفت: مطالعات در زندگي روزمره از دو منظر تحقيقات ميداني و از دريچه متن و بازنمايي زندگي در هنر قابل مطالعه است.

فرشته ذاكر افزود: گروهي معتقدند حوزه زندگي روزمره را مي توان از دريچه هنر نگريست چرا كه هنر زندگي روزمره را در قاب روايت هاي داستاني و يا قاب آغاز و پايان فيلم قرار مي گيرد.

وي ادامه داد: اما دسته اي ديگر بر اين باورند كه علم و عقلانيت نمي تواند به انعطاف هاي زندگي روزمره در قاب روايت هاي داستاني و يا قاب آغاز و پايان فيلم قرار مي گيرد.

اين پژوهشگر پيش زمينه هاي فردي و اجتماعي و گزاره هاي ذهني پيشيني را دو عامل مهم و تعيين كننده سبك زندگي و روزمرگي در زندگي اجتماعي برشمرد و افزود: در بررسي روند اجتماعي شدن انسان با مفهوم پيش زمينه مواجهيم اين مفهوم به ما كمك مي كند به توصيف دقيقي از كنش هاي فردي و اجتماعي برسيم.

براساس اين گزارش، زندگي روزمره و سينما، زندگي روزمره و تلويزيون و زندگي روزمره و موسيقي طي نشست هاي آتي مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت.

اين نشست روز يکشنبه،26 دي ماه برگزار شد.

دوشنبه 27 دی 1389 - 9:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری