چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 21:3
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم ميلاد حضرت امام موسي کاظم(ع) در تاکستان

همزمان با فرخنده ميلاد با سعادت هفتمين پيشواي شيعيان جهان،مراسم ميلاد حضرت امام موسي کاظم(ع) در مسجد حضرت حجت (عج) تاکستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،يک سخنران مذهبي در اين مراسم گفت:قرآن کريم انسان را به تفکر در تاريخ دعوت کرده و از اين رو در آيات بسياري مردم به تفکر و تدبر در زندگي همنوعان خود در دوران هاي گذشته دعوت شده اند و نکات بسيار سودمندي را مطرح نموده و افرادي را که صلاحيت اسوه و الگو بودن را دارند ، معرفي نموده است.

حجت الاسلام عرب محمدي افزود:اسوه ها ، انسان هاي بزرگ و برگزيده اي هستند که نه تنها خطا، بلکه فکر خطا هم از ذهن آنها نمي گذرد. پيامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع)، انسان هاي برگزيده خداوند هستند که خود هدايت يافته اند و براي هدايت انسان ها از سوي حق تعالي ، برنامه ها و احکام ديني آورده اند.

به گفته وي اولين قدم در راه بهره گيري از هدايت آنان، اين است که آن الگوها را شناخته و گفتار و کردار آنها را سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار دهيم.

اين سخنران مذهبي تصريح کرد : پناه بردن و روي آوردن به قرآن و ائمه معصومين(ع) مي توان جامعه اسلامي را از شر تهاجم هاي فرهنگي و فتنه ها نجات دهد و با توجه به سفارش اکيد ائمه اطهار(ع) و به ويژه پيامبر اکرم(ص) و بزرگان دين در توسل جستن و چنگ زدن به قرآن کريم و اهل بيت(ع) ، اين موضوع بيش از پيش مهم جلوه مي کند.

حجت اسلام عرب محمدي افزود:هر چقدر شناخت و معرفت ما نسبت به قرآن و اهل بيت(ع) عميق تر و دقيق تر باشد ، به همان نسبت از برکات ارزشمند آن برخوردار خواهيم شد.

وي خاطرنشان کرد : در دوران زندگي پربار حضرت امام موسي کاظم(ع) خلفاي عباسي يبيشترين ظلم و ستم را به شيعيان روا مي داشتند. خلفاي عباسي جاسوساني را در اطراف منزل امام قرار داده بودند تا رفت و آمد و ارتباطات امام با ديگران را کنترل نمايند و حتي از ديدار مردم با آن حضرت جلوگيري مي کردند و از افرادي که در خط مخالف آن حضرت و خط مخالف مذهب تشيع فعاليت مي کردند حمايت مي نمودند.

به گفته وي حضرت موسي کاظم(ع) نيز در اين راستا با تبليغ و ترويج افکار بحق تشيع و تربيت رجال علمي ، به مقابله با آنان مي پرداخت.

اين مراسم روز سه شنبه،21 دي ماه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

دوشنبه 27 دی 1389 - 9:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری