جمعه 28 شهريور 1399 - 15:54
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه کانون هاي فرهنگي تبليغي در تبليغات اسلامي تاکستان

جلسه ماهانه کانون هاي فرهنگي تبليغي شهرستان تاکستان با محوريت برگزاري گفتمان هاي ديني، برنامه هاي دهه مبارک فجر و ارائه گزارش فعاليت کانون در اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين، رئيس اد اره تبليغات اسلامي شهرستان تاکستان در اين

جلسه خود سازي را زمينه ساز تربيت ديگران دانست و گفت كسي كه مي خواهد ديگران را تربيت كند ، بايد پيش از تعليم و تربيت ديگران ، به تعليم و تربيت خود بپردازد.

حجت الاسلام جان محمدي افزو د:اين تربيت، پيش از آنكه با زبان باشد، بايد با سيرت و رفتار باشد و آن كه خود را تعليم دهد و تربيت كند ، مي تواند ديگران را تعليم داده و تربيت نمايد.

به گفته وي اين يك حقيقت است كه تبليغ و تربيت عملي، تأثير بيشتري نسبت به تبليغ و تربيت زباني دارد، لذا امام علي(ع) با تربيت كامل خود و اطرافيان، هم جايگاه تربيت را در انديشه و فرهنگ اسلامي احيا كرد و هم اينكه هدف بودن تربيت در حكومت اسلامي را براي ديگران آشکار ساخت.

اين مسو ول افزود : انقلاب اسلامي ايران ، يکي از بزرگترين و عميق ترين انقلاب هاي ارزشي و فکري و ديني عصر حاضر است و اگر اين انقلاب به وجود نمي آمد، بسياري از جوانان و نوجوانان ما همانند جوانان کشورهاي غربي گرفتار فساد اخلاقي و اجتماعي بودند و ما تمام اينها را مديون اين انقلاب هستيم.

به گفته حجت الاسلام جان محمدي، جوانان و نوجوانان بايد با ايمان و يقين، خود را باور نمايند تا در سايه آن بتوانند به وظايف اخلاقي، اسلامي خود عمل نمايند و براي سلامتي ايمان و دوري از تهاجمات فرهنگي دشمن، بايد به رهنمودهاي قرآني و ائمه دين و رسولان الهي توجه کرده و هميشه خدا را به ياد داشته باشند.

وي با اشاره به حديثي از مولاي متقيان حضرت علي بن ابيطالب(ع) اظهار داشت : دو چيز است که مردم قدر و قيمت آن را نمي دانند ، مگر اينکه آن را از دست داده باشند ؛ يکي جواني و ديگري تندرستي و عافيت است.، جواني بهار عمر هر انساني محسوب مي شود و در رديف بزرگترين نعمتهاي الهي قرار دارد. و اگر در هر جايي قرار گيرد ، بايد آنجا را به بارگاه الهي و مدينه فاضله تبديل کرده و جامعه انساني را متحول سازد.

اين مسوول تصريح کرد : سازمان تبليغات اسلامي چندين سال است که جلسات گفتمان ديني را با هدف ترويج و تبيين ارزش هاي دين مبين اسلام و ارتقاي سطح آگاهي و بينش اقشار مختلف جامعه علي الخصوص جوانان و نوجوانان و با همکاري کانون هاي فرهنگي تبليغي ، در نقاط مختلف شهرستان برگزار مي نمايد و در اين راستا توانسته است موفقيت هاي چشمگيري را کسب نمايد.

به گفته حجت الاسلام جان محمدي امسال نيز اين جلسات در سطح مدارس ، مساجد و دانشگاه هاي شهرستان و با حضور گسترده دانش آموزان و دانشجويان برگزار خواهد شد.

در ادامه ، هر يک از اعضاي حاضر در جلسه به ارائه گزارش فعاليت هاي خود در يکماه گذشته پرداختند.

اين جلسه روز يکشنبه،26 د ي ماه برگزار شد.

يكشنبه 26 دی 1389 - 9:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری