چهارشنبه 25 تير 1399 - 13:22
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم شهادت حضرت رقيه در خورموج

حجت الاسلام سيد علي طاهري روحاني طرح هجرت مسجد امير المومنين (ع) در مراسم شدات حضرت رقيه (س) در شهر خورموج گفت: شهادت حضرت رقيه(س) پرده از جنايت يزيد برداشته و حقانيت قيام امام حسين آشکار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر،مراسم شهادت حضرت رقيه بنت الحسين در روز نوزدهم ديماه در مسجد امير المومنين شهر خورموج برگزار گرديد. در اين مراسم حجت الاسلام سيد علي طاهري روحاني طرح هجرت گفت: ماه صفر ماه اسارت است آل عبا و حضور اهل بيت امام حسين (ع) در شام است که با آزارهاي دستگاه ظالمانه يزيد مواجه شدند. يزيد خيال مي کرد با اين گونه اعمال مي تواند چراغ هدايت را خاموش کند. در حاليکه حرم و بارگاه اين دختر سه ساله امام حسين (ع) پذيراي هزاران خاندان عصمت و طهارت است. ما پيروان مکتب اهل بيت عصمت و طهارت با تاسي از اين بزرگواران، ايمان و تقواي خود را حفظ کنيم و از گناه و معصيت دور باشيم.

طاهري افزود: حضور اهل بيت در مجلس شوم يزيد پايه هاي حکومت را لرزاند. او در حالي که به سر مقدس سيد الشهداء (ع) اسائه ادب مي کرد اشعاري به اين مضمون مي خواند« مي خواهم انتقام کشندگان بدر و احد را از اين سر بگيرم» با وجود اينکه جنگ احد ما بين پيامبر اسلام (ص) و مشرکين صورت گرفته است. اين بيانگر حقانيت امام حسين (ع) و ذلت و خواري يزيد است که همه مردم پي به حکومت شوم بردند.

شايان به ذکراست در پايان اين مراسم يکي از مداحان اهل بيت عصمت وطهارت به مرثيه سرائي پرداخت.

دوشنبه 20 دی 1389 - 10:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری