جمعه 22 آذر 1398 - 17:53
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري همايش بزرگداشت حماسه نهم ديماه در مسجد رسول الله خرمدره

همايش مردمي بزرگداشت سالروز حماسه نهم ديماه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولين در محل مسجد رسول الهه (ص) اين شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، در اين مراسم كه در روز پنجشنبه 9 ديماه در محل مسجد رسول (ص) با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان خرمدره برگزار شد حجت الاسلام علي زارعيان مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه خرمدره به ايراد سخن پرداخت . وي در بخشي از سخنان خود با اشاره به وقايع فتنه 88 و فرمايشات مقام معظم رهبري گفت : بنا به تعبير مقام معظم رهبري حماسه 9 ئيماه منبعث از روح ولايي امام حسين (ع) بود كه اخرين ضربه كاري خود را به پيكر فتنه گران كوبيد و اين حماسه بايد همواره زنده نگه داشته شود .

وي در بخشي از سخنان خود به تحليل موضوع فتنه از ديدگاه قرآن و نهج البلاغه پرداخت و گفت : فتنه كه به تعبير قرآن كريم از قتل هم شديدتر است تنها با بصيرت و هوشياري قابل شناخت و دفع كردن است.

وي با استناد به فرمايش حضرت علي (ع) افزود : بايد براي شناخت فتنه ها اشخاص و شخصيتها را كنار بايدگذاشت.

وي در ادامه قرآن و ولايت اهلبيت (ع) را معيارهاي اصلي سنجش و تشخيص حق از باطل دانست و گفت : شما ملت غيور با اين معيارها به بصيرت رسيده ايد و بايد همواره از همين ميزان و كشش هدايت، بصيرت خود را افزايش دهيم .

سه‌شنبه 14 دی 1389 - 10:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری