سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 11:19
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بويين زهرا:

سخنان امام حسين (ع) در قيام عليه ظلم، درسي ماندگار براي تاريخ بشريت است

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بويين زهرا گفت:سخناني كه سالار شهيدان در طول مدت قيام خود بر عليه دستگاه ظلم به زبان آورده اند، درسي بزرگي و ماندگار براي تاريخ بشريت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام مهدي عباسي در مسجد جامع شهرستان بويين زهرا در جمع نمازگزاران افزود:عاشورا يک حادثه نيست يک حماسه است.بايد حماسه را فهميد.ما بايد پيام آن را با گوش دل بشنويم.چرا کربلا بوجود آمد؟مابايد چه کنيم؟

وي اظهار داشت:شهادت امام حسين و عزيزترين يارانش يک نبرد معمولي نبود تا با شنيدن فجايع آن هرساله اشک بريزيم و منتظر سالگردش باشيم،معنايش را بايد بفهميم امام حسين (ع) شهيد نشد تا احساسات ما را به غليان بياورد و چند قطره از روي احساس تحت تاثير حوادث کربلا قرار گرفتن گريه کنيم و تمام ! آنحضرت شهيد شد تا بگويد چيزي از اسلام (دين جدم) جز نامش باقي نمانده من مي خواهم دين او را زنده کنم.

به گفته وي، علاقه و محبت به امام حسين (ع) بزرگترين نعمت خداوندي است که با شيعه ارزاني شده و بايد قدردان اين نعمت عظيم باشيم،محبت به معناي دوست داشتن است، اما مودت يعني دوست داشتني كه حد آن بالا مي رود به جايي كه انسان را عملگرا مي كند.

حجت الاسلام عباسي افزود: محبت به اهل بيت (ع) به تنهايي كافي نيست و نمي تواند انسان را عملگرا كند، محبت مربوط به قلب انسان است اما وقتي محبت شديد مي شود به دست و پا و اعضا و جوارح انسان نيز منتقل مي شود.

اين مراسم روز دوشنبه،13 دي ماه برگزار شد.

سه‌شنبه 14 دی 1389 - 9:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری