چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:48
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

آشنايي مردم با حقايق معارف اسلامي، راهبرد امام سجاد (ع) در عصر اختناق

مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:اصلاح اخلاق جامعه و آشنايي مردم با حقايق معارف اسلامي از راهبردهاي امام سجاد در عصر اختناق بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين، حجت الاسلام علي اکبر حاجي عزيزخاني در گفت‌وگو با روابط عمومي افزود:حضرت امام سجاد (ع) توانست با بيان حقايق ياد و خاطره شهداي كربلا را زنده نگه دارد و معرفت مردم را تقويت كند و به پند و افشاگري و حتي به كادرسازي و نيروسازي بپردازد.

وي اظهار داشت:در اين دوره مردم از نظر اخلاقي بسيار دچار انحطاط شده بودند و ايشان توانست در راه اصلاح اخلاق جامعه گام هاي زيادي بردارد.

اين مسوول خاطرنشان کرد:آنحضرت بيشتر با معارف دعا به بيان حقايق ديني مي پرداخت،صحيفه سجاديه امام سجاد (ع)شامل ٥٤ دعا در زمينه هايي نظير ستايش خدا و درود بر پيامبر و درخواست رحمت براي پيروان پيامبران و دعاهاي صبح و شام و دعاي طلب آمرزش، طلب فرجام نيك، طلب توبه و درخواست عفو، و دعاهاي ديگر كه اگر به وقت خوانده شود، خواهيد ديد كه ابعاد معنوي آن فراوان است و بيان گر نحوه ارتباط انسان با خداست و همه داراي ابعاد سياسي و اجتماعي است.

حجت الاسلام حاجي عزيزخاني افزود:امام سجاد (ع) در دعاي بيستم كه دعاي مكارم اخلاق است كاملا به افشاگري ماهيت دشمنان مي پردازد و با دعا نشان مي دهد كه دشمنان از چه ترفندها و شيطنت هايي استفاده مي كنند يا برخورد و مبارزه با علماي درباري كاري بود كه ايشان هم در برخوردهاي خود و هم در دعاها نشان داده اند.

اين مصاحبه روز يکشنبه،12 دي ماه انجام شد.

دوشنبه 13 دی 1389 - 11:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری