سه‌شنبه 29 مرداد 1398 - 3:22
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني رئيس تبليغات اسلامي دشتي در مسجد جامع خورموج

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي ضمن حضور در مسجد جامع خورموج در سخناني ابراز داشت: انقلاب ايران در راستاي قيام امام حسين (ع) است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر ،حجت الاسلام حسين فرامرزي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهر خورموج که در روز 10 ديماه برگزار شد اظهار داشت: پس از 61 سال از بعثت پيامبر (ص) فرزند ايشان به همراه يارانشان در سرزمين كربلا شهيد شدند.

وي با اشاره به وقايع صحراي كربلا افزود: بر خلاف تمام رسوم جنگي و اسلامي سرهاي شهيدان را از بدن جدا كردند و روي نيزه‌ها زده و به شهرها بردند و خانواده پيامبر (ص) و علي (ع) و حضرت زهرا (س) را مانند اسيران كفر روي شتران بدون جهاز نشاندند و تازيانه زدند و اهانت كردند.

رئيس تبليغات اسلامي شهرستان دشتي با بيان اينكه حادثه كربلا داراي ظاهر و باطن است، تصريح كرد: ظاهر قضيه اين است كه 40 هزار نامه با امضا از طرف مردم كوفه پس از مرگ معاويه براي امام حسين (ع) فرستادند و امام مسلم را به عنوان نماينده خود به كوفه فرستاد و مردم با مسلم بيعت كردند و امام حسين (ع) به طرف كوفه حركت كرد و به شهادت رسيد.

وي ادامه داد: امام حسين (ع) بيعت با يزيد را خلاف وظيفه و شأن خود مي‌دانست زيرا بيعت با يزيد تاييد تمام اعمال يزيد بود و باطن حادثه كربلا نيز تاكيد امام حسين (ع) نسبت به امر به معروف و نهي از منكر بود.

قرباني با بيان اينكه گاهي امر به معروف به مرحله‌اي مي‌رسد كه اگر يك نفر يا هزاران نفر براي آن كشته شوند، جايز است، افزود: گاهي شرايط به جايي مي‌رسد كه اگر مردم سكوت كنند دشمنان حوزه علميه را از بين مي‌برند و قبر امام رضا (ع) را خراب كرده و كعبه را نابود مي‌كنند.

وي با اشاره به اينكه از ابتدا بني‌اميه و منافقان با اسلام مخالف بودند، اظهار داشت: امام حسين (ع) ديد كه اگر سكوت كند ديگر چيزي از اسلام باقي نمي‌ماند.

فرامرزي با بيان اينكه امام حسين (ع) اين درس را به مسلمانان تاريخ داد كه در برابر ظلم سكوت نكنند، خاطرنشان كرد: اگر استكبار جهاني بخواهد در منطقه، خاورميانه بزرگ را تشكيل دهد بايد تمام مسلمانان در مقابل استكبار جهاني بايستند.

وي تصريح كرد: امام خميني (ره) به درس امام حسين (ع) عمل كرد و انقلاب ايران در راستاي قيام امام حسين (ع) قرار گرفت.

فرامرزي فتنه سال گذشته را فتنه بني‌اميه دانست و اظهار داشت: اگر مردم قيام نمي‌كردند جمهوري اسلامي از بين مي‌رفت و مردم توطئه‌هاي دشمنان را خنثي كردند.

يكشنبه 12 دی 1389 - 14:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری