يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:40
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

بصيرت 9 دي برخواسته از اعتقاد قلبي ملت به ولايت فقيه است

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران در گردهمايي بزرگ مسئولين هيئتهاي مذهبي بانوان و مبلغات مذهبي مازندران وي‍ژه حماسه عظيم 9 دي گفت: بصيرت 9 دي برخاسته از اعتقاد قلبي ملت به ولايت فقيه است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، حجت الاسلام ناصر شکريان در آغاز گردهمايي بزرگ مسئولين هيئتهاي مذهبي بانوان و مبلغات مذهبي مازندران وي‍ژه حماسه عظيم 9 دي 89 در حسينيه عاشقان کربلاي ساري ضمن خير مقدم به حضار گفت: با توجه به حساسيت موضوع امر تبليغ سعي شده است از مبلغاتي استفاده شود که اکثرا آموزش هاي حوزوي و دانشگاهي را ديده و به امر تبليغ دين مشغول هستند. وي افزود: زنان جامعه اسلامي ما در طول تاريخ انقلاب اسلامي ايران همواره بصيرت بالايي داشته و طلايه دار بسياري از حرکت هاي فرهنگي پس از انقلاب بودند. مدير کل تبليغات اسلامي مازندران با اشاره به قيام مختار بعد از حادثه عظيم کربلا بيان داشت : زنان ايراني در دوران مختار شرايط شرکت در قيام را نداشتند اما از کمک دريغ نکردند و نقش فعالانه اي در اين قيام ايفا کردند.

وي با اشاره به اينکه هزار و 325 هيئت مذهبي خواهران و چهار هزار و 12 هيئت مذهبي برادران در استان فعاليت مي کند، تصريح کرد: بيشتر هيئت هاي مذهبي استان در بابل، آمل و ساري متمرکز شده است.

شکريان با بيان اينکه واکاوي حماسه عظيم 9 دي 88 و آسيب زدايي از جلسات هيئت هاي مذهبي از اهداف اين همايش است يادآور شد: تاکنون 500 مبلغه مذهبي در مازندران شناسايي شد.

وي با اعلام اينکه شان اهل بيت بايد در مراسمات عزاداري حفظ شود از مبلغات خواست تا از شعارها و مداحي هاي مذهبي مراقبت کنند.

در ادامه نصرالله اسکندرزاده رئيس شوراي هيئت هاي مذهبي مازندران با اشاره به اينکه جوانان به دنبال تقويت هويت ديني و اعتقادي خود هستند اظهار داشت: هيئت هاي مذهبي با برگزاري مراسمات معنوي بر بصيرت ديني مخاطبان بيافزايند. وي با اعلام اينکه حضور گسترده مردم در هيئت هاي مذهبي نشان از درک و بصيرت بالاي آنان به اهل بيت است گفت: 400 هزار مازني مخلص و ولايي در 5 هزار هيئت مذهبي مازندران شناسايي شده است. اين مسئول فرهنگي با اشاره به 9 دي و حماسه ماندگار مردم بعد از فتنه 88 به اهميت نقش هيئات مذهبي در دوران فتنه اشاره و حل بسياري از مشکلات را در حيطه رسالت هيئات مذهبي دانست. گفتني است ، اين همايش روز چهارشنبه 8 ديماه 89 برگزار شد.

شنبه 11 دی 1389 - 10:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری