چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:44
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه ارائه طرح‌هاي پيشنهادي سال 1390 در قزوين

جلسه ارائه طرح‌هاي پيشنهادي سال 1390 بر مبناي سند فرا دستگاهي در آمفي تئاتر اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،در اين جلسه پيرامون موضوعات مختلف از جمله اجراي طرحهاي گوناگون بحث و تبادل نظر گرديد.

در اين جلسه ضمن تأکيد بر اجراي طرحهاي ابلاغي از سوي مرکز و واگذاري امور اجرايي به تشکلها و افراد توانمند ،تعدادي طرح جديد نيز جهت برنامه ريزي و اجرا در سال آتي مطابق با سند فرا دستگاهي پيشنهاد شد که اهم آن بشرح ذيل مي باشد:

1.از ميان روحانيون فعال و مستعد در استان تعدادي روحاني بصورت ويژه انتخاب و ضمن برگزاري کلاسهاي تخصصي در ابعاد مختلف فرهنگي براي ايشان ، اين موضوع بومي سازي گردد.

2.تعدادي از روحانيون و مبلغين مستعد و خلاق نيز ضمن هماهنگي قبلي با اداره آموزش و پرورش ، جهت استفاده و اعزام به مدارس و مراکز آموزشي در بحث اجراي گفتمان هاي ديني در مدارس شناسايي و تربيت گردند.

3.از ميان مبلغين و مبلغات برتر افرادي بعنوان مشاور انتخاب و تربيت شوند.

4.موضوع آموزش فرق و نحله هاي انحرافي و عرفانهاي نوظهور با استفاده از اساتيد مجرب و صاحب نظر براي مبلغين منتخب در اين بخش برنامه ريزي و اجرا شود .

5.در اعزام هاي ماه رمضان و محرم فقط از مبلغين بومي استان استفاده شود و چنانچه نياز به اعزام مبلغ از قم مي باشد ، قبلاً هماهنگ شود تا تنها مبلغين بومي استان از قم اعزام گردند.

7.جهت ارتقاء در بحث اجراي اوقات فراغت ، مدارس مجازي با عنوان مدارس اوقات فراغت تشکيل و از شهرستانها جوانان برتر و نخبگان انتخاب شوند .

8. برنامه ريزي بمنظور برگزاري کلاس هاي مختلف توجيهي براي هيئات مذهبي بخصوص هيئات مذهبي جديد التأسيس و صدور و اعطاي گواهينامه براي هيئات شرکت کننده در کلاسها ( در اين طرح سعي شود تمديد مجوز فعاليت هيئات مذهبي منوط به حضور فعال آنان در کلاسهاي آموزشي مربوطه باشد).

9. توسعه و ترويج بحث تفسير و موضوعات قرآني حتماً در طرحها لحاظ گردد .

10. طرح تربيت نيروي انساني مجرب ، ويژه تفسير ، برنامه ريزي و اجرا شود.

11. نشر و گسترش فرهنگ قرآني از طريق ارسال پيامک و آموزه هاي قرآني همراه با تبليغات عمومي .

اين جلسه بعد از نماز مغرب و عشاء سه شنبه،هفتم دي ماه انجام شد.

شنبه 11 دی 1389 - 8:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری