سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 11:32
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

حماسه نهم دي موجب افزايش اقتدار نظام در عرصه بين المللي شد

معاون امور مجلس و استان هاي سازمان تبليغات اسلامي گفت:حماسه نهم دي موجب افزايش اقتدار نظام در عرصه بين المللي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قزوين، حجت‌الاسلام اسماعيل فلاح در مراسم بزرگداشت سالروز نهم دي‌ماه که با عنوان سيرت ديني و اعلام انزجار ملت اسلام از دشمنان در سالن اجتماعات اين اداره کل برگزار شد،افزود:حضور پرشور و ميليوني مردم در حماسه ماندگار نهم دي باعث شد مانور سياسي نظام جمهوري اسلامي در عرصه بين‌المللي افزايش يابد و دشمنان و ديگر كشورها متوجه شدند ملت ايران، ملتي نيست كه بشود در رابطه با آن از هر لفظي استفاده كرد.

وي اظهار داشت:ملت ايران بدليل خلق حماسه نهم در برابر خداوند متعال، شهداي انقلاب و بنيانگذار انقلاب اسلامي سربلند بيرون آمدند و اين به برکت حفظ و زنده نگه داشتن عاشوراي حسيني است، ملت ايران با اين حماسه عظيم نشان دادند که خون امام حسين (ع) در حال جوشش بوده و روشنگري دارد و بصيرت‌آفريني مي‌كند.

اين مسوول خاطرنشان کرد:ملت ايران در نهم دي نشان دادند كه نمي‌گذارند خون شهداي نظام جمهوري اسلامي و انقلاب اسلامي پايمال شود و اين مهم از ارتباط صحيح، دقيق و ناگسستني ملت ايران با كربلا و قيام امام حسين (ع) نشات گرفته است.

حجت الاسلام فلاح با اشاره به نگاه تيزبين مقام معظم رهبري نسبت به مسائل مختلف در داخل و خارج از کشور، گفت: ما توجه نداشتيم ولي مقام معظم رهبري مشاهده كرده و هشدار دادند و از هجمه دشمن و شبيخون فرهنگي بارها سخن گفتند و اعلام خطر كردند.

اين مسوول اظهار داشت: دشمنان اسلام براي اينكه با شعارهاي خود از قلب پاك مردم استفاده كنند رنگ سبز را انتخاب كردند و براي اينكه به نظام آسيب برسانند اينگونه آمدند و اينجاست كه خيلي‌ها ممكن است دچار اشتباه شوند؛ از اين‌رو رهبري بحث بصيرت را مطرح كردند.

معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي گفت:دشمنان نظام جمهوري اسلامي همه قدرت خود را جهت عناد با اصل نظام بکار گرفتند و به ساحت امام حسين (ع) اهانت كردند و در شعارها نيز گفتند مرگ بر اصل ولايت فقيه، زيرا ولايت فقيه است كه اگر پشتيبان آن نباشيم نظام آسيب مي‌بيند.

وي اضافه کرد: ولي روشنگري‌هاي امام گونه رهبري به گونه‌اي بود تا حماسه نهم دي ماه خلق شد و اين حماسه براي ما و ملت ما موهبت الهي است و بايد شاكر اين نعمت باشيم و ملت ما در نهم دي شعور و بصيرت خود را نشان داد و مردم نشان دادند كه پاي اين نظام ولايي و گوش به فرمان علمدار اين جبهه هستند.

معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي در ادامه با اشاره به حركات و جنگ نرم دشمن بيان داشت: با توجه به بي‌نتيجه بودن بسياري از اقدامات كه از سوي دشمن صورت گرفت، براندازي از مقابله مستقيم تغيير چهره داده و چهره جديد با لباس برداشت جديد از اسلام خودنمايي كرد كه البته عقبه اين موضوع نيز به سال 88 بازنمي‌گردد بلكه عقبه آن مربوط به بعد از جنگ تحميلي است كه دشمن كار فرهنگي را آغاز كرد.

وي خاطرنشان کرد: بنابراين بايد توجه داشت كه تنها خواندن قرآن كفايت نمي‌كند بلكه بايد قرآن را فهميد، دشمنان ما نمي‌خواهند اين كتاب روي زمين حاكم باشد زيرا اگر قرآن حاكم باشد كسي نمي‌تواند قدرت استكباري باشد.

وي اضافه كرد: دشمن نيز براي رسيدن به اهداف شوم خود بعد از جنگ تحميلي روش معاويه را در پيش گرفت و شروع كرد فضاهاي موجود را تغيير دهد و راجع به اعتقادات مردم صحبت كرد كه اگر امام حسين (ع) كوتاه مي‌آمد كشتار روز عاشورا رخ نمي‌داد و يا ضرورتي ندارد بعد از هزار و 400 سال هنوز مردم مراسم عزاداري برگزار كنند و اينها القائات دشمن بود.

اين مسوول در ادامه با اشاره به الگوگيري كشورهاي مختلف از انقلاب اسلامي ايران، افزود:مقاومت در برابر صدام الگويي شد براي برادران شيعي در لبنان و براي برادران اهل سنت در فلسطين اشغالي و آنها اعتراف كردند كه از انقلاب اسلامي الگو گرفتند.

حجت الاسلام فلاح افزود: ارتش رژيم صهيونيستي كه در منطقه خاورميانه به قوي‌ترين ارتش معروف بود در مقابل ارتش بي‌تجهيزات، كلاسيك و نظامي نيروي مقاومت لبنان شكست خورد و براي جبران شكست به نوار غزه حمله كرد كه بعد از 22 روز حمله وحشيانه و با داشتن سلاح‌هاي پيشرفته نتوانستند كاري از پيش ببرند.

وي با اشاره به اهميت جايگاه ولايت فقيه اعلام كرد: امام خميني (ره) فرمودند اين نظام بدون ولي فقيه نظام جمهوري اسلامي نيست و جامعه اسلامي نياز به ديده‌بان دارد، شخصيتي كه مسائل جامعه اسلامي را رصد كرده و هر زمان احساس خطر كرد با پيام و سخنانش مردم را آگاه مي‌كند و اين موضوع مهمي است كه در ديگر نظام‌ها نيست و ما از اين اصل مهم يعني اصل ولايت فقيه به عنوان اصل مترقي قانون نام مي‌بريم.

حجت الاسلام فلاح خاطر‌نشان كرد: امام خميني (ره) نيز فرمودند اگر مي‌خواهيد اين نظام، حسيني و امام زماني بماند و اتصال با قرآن و اهل بيت داشته باشد، پشتيبان ولايت فقيه باشيد كه آسيبي به نظام نرسد و اين همان ديده‌باني است كه امروز در مقام معظم رهبري وجود دارد.

اين مراسم روز چهارشنبه،هشتم دي برگزار شد.

پنجشنبه 9 دی 1389 - 12:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری