چهارشنبه 25 تير 1399 - 3:55
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم دومين سالگرد ارتحال آيت الله جمي در شهرستان تنگستان

دومين سالگرد ارتحال اسطوره صبر و استقامت، حضرت آيت الله العظمي جمي با حضور مسئولين شهرستان و آحاد مردم در مسجد قائم شهر اهرم با شکوه خاصي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، در اين مراسم که فرماندار، امام جمعه، سرپرست اداره تبليغات اسلامي و ديگر مسئولين شهرستان حضور داشتند، حجت الاسلام راستگو، امام جمعه اهرم در سخناني پيرامون نقش و جايگاه آيت اله جمي در ايجاد اميد و صبر و استقامت در بين رزمندگان سخناني ايراد کرد . وي اظهار داشت: آيت الله جمي نخستين امام جمعه آبادان بود كه توسط امام خميني (ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي به اين سمت منصوب شده بود و تا پايان جنگ تحميلي نيز اين شهر را ترك نكرد و تكيه گاه هميشگي رزمندگان در طول جنگ بود. ديدار از مجروحان، سركشي به خانواده شهدا و پاسخ دادن به مسائل شرعي رزمندگان از ديگر اقدامات آيت الله جمي بود.وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نفش برجسته آيت اله جمي در مقابله با رژيم اشغالگر بعثي افزود : رزمندگان منطقه جنوب خصوصا اهالي خونگرم آبادان همواره از شنيدن لحن شيرين و اميدواركننده آيت الله جمي از راديو در سالهاي جنگ تحميلي به عنوان قوت قلب خود ياد مي‌كردند.در اين مراسم که در تاريخ 7 ديماه برگزار شد پس از سخنراني امام جمعه اهرم ، يکي از مداحان در سوک اين عالم جليل القدر مديحه سرايي نمود.

گفتني است اين عالم فرزانه که متولد شهر اهرم مي باشد پس از عمري تلاش در راه خدمت به اسلام و مسلمين سرانجام در سن 83 سالگي نداي حق را لبيک و به سراي باقي شتافت.

چهارشنبه 8 دی 1389 - 14:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری