چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:25
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

ملت ايران در حماسه نهم دي غيرت ديني و انقلابي خود را به نمايش گذاشتند

مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت: راز ماندگاري حماسه نهم دي حضور پرشكوه مردم بود، ملت ايران به رهبري مدبرانه مقام معظم رهبري در اين روز بصيرت، غيرت ديني و انقلابي خود را نمايش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي اکبر حاجي عزيزخاني ديروز در گفت وگويي اختصاصي با روابط عمومي به مناسبت نهم دي افزود:نهم دي 88 امتحان سختي براي ملت ايران و خواص بود، چرا که جامعه آن روز غبارآلود بود.

وي اظهار داشت:ولي ملت ايران که فراز و نشيب هاي فراواني را طي کرده بود توانستند با استعانت از خداوند، پيروي از ولايت فقيه و بصيرت از اين آزمون الهي سربلند بيرون بيايند. در اين روزي مردم مومن، انقلابي و آگاه ايران اسلامي با حضور پرشور در صحنه، تمام ترفندها و توطئه‌هاي ۳۰ ساله دشمن را خنثي و نقش بر آب ساختند.

به گفته اين مسوول، راهپيمايي روز نهم دي ماه و حضور باشكوه مردم پس از 30 سال از گذشت انقلاب نشان داد كه ملت با آرمان‌هاي امام (ره) و ارزش‌هاي اصيل انقلاب پيوندي جدي دارد و اين اتمام حجتي با فتنه گران و دشمنان نظام بود.

حجت الاسلام حاجي عزيزخاني در پاسخ به اين سوال که به نظر شما پيام ملت ايران در حماسه نهم دي 88 به سران فتنه در داخل و خارج از کشور چه بود؟ گفت:بعد از حماسه نهم دي بود که سران فتنه بعد از مدت ها فهميدند که نه تنها در ميان توده هاي مردم مسلمان و انقلابي هيچ گونه جايگاهي ندارند بلکه مردم در نقطه مقابل آنان ايستاده و يک صدا خواستار برخورد قاطع دستگاه هاي امنيتي و قضايي با آنها هستند.

وي اضافه کرد:ملت ايران با شعور بالاي سياسي خود در حماسه نهم دي نشان داد که تحت تاثير تبليغات ايزوله و يك جانبه دشمنان قرار نخواهند گرفت و همواره با تحليل مسايل پشتيبان نظام و ولايت هستند.

اين مسوول افزود:اگرچه فتنه 88 صدماتي را براي جامعه بدنبال داشت ولي وفاداري عميق ملت ايران را نسبت به نظام جمهوري اسلامي، ولايت و مقام معظم رهبري به تمام جهانيان نشان داد. اگر امروز نيز دشمنان اسلام قرآن بر سر نيزه بگيرند،ملت يکپارچه ولايي ايران ديگر فريب شعارها و فعاليت هاي آنان را نخواهند خورد، از بابت بايد حماسه نهم دي را قدر بدانيم و بعنوان يک شاخص از آن در تمامي امور استفاده کنيم.

به گفته حجت الاسلام حاجي عزيزخاني، حماسه نهم دي 88 به وضوح نشان داد که دشمنان نظام هيچگاه خصومت خويش را با ملت ايران فراموش نکرده و هر روز با توطئه و ترفند جديدي به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند،در اين مسير از کوچکترين خلاءها براي پيشبرد اهداف خود استفاده مي کند.

وي در پاسخ به اين سوال که بصيرت مردم در آفريدن حماسه نهم دي 88 تا چه اندازي نقش داشت؟گفت: رو سفيدبيرون آمدن ملت ايران از فتنه 88 برآمده از وجود رهبري بصير و آگاه بود که مردم با پيروي از مقام معظم رهبري توانستند اين حماسه را بيافريند. با توجه به پيچيدگي رفتارهاي فتنه گران و استفاده آنان از نمادهاي مذهبي اگر بصيرت مقام معظم رهبري و ملت ايران نبود مطمئنا نمي توانستيم از اين امتحان سربلند بيرون خارج شويم.

حجت الاسلام حاجي عزيزخاني اظهار داشت:ملت ايران در حماسه نهم دي نشان دادند که ولايت را به حد اعلا شناخته اند بنابراين در هر عرصه اي پيرو او خواهند بود،در قيام امام حسين(ع) کوفيان به معناي واقعي مفهوم ولايت را درک نکرده بودند، همين عامل تنهايي اين امام معصوم و در نهايت رسيدن آنحضرت توسط آنان شد.

به گفته وي در حماسه نهم دي ماه ملت ايران به جهانيان نشان داد که انقلاب اسلامي ايران يک انقلاب عقيدتي و ارزشي است و ملت ايران در هر جايي که احساس کند ارزش هاي اسلامي و باورهاي اعتقاديشان به خطر افتاده خودجوش وارد ميدان عمل خواهند شد.

سه‌شنبه 7 دی 1389 - 13:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری